На фестиваль у Тернополі запросили російські гурти: Місцева влада звернулася до СБУ

Фото з відкритих джерел

Законних підстав для їх недопущення до участі у гастролях на даний час не виявлено

Міський голова Тернополя Сергій Надал надіслав листа в місцеве управління Служби безпеки України з проханням перевірити учасників музичного фестивалю "Файне місто", зокрема російські гурти. Про це повідомляє Zaxid.net.

У своєму листі від 19 липня мерія міста просить перевірити, чи законно ці музиканти перетнули державний кордон і чи легітимно перебувають на території України.

Окрім того Надал звернувся до організаторів фестивалю із закликом скасувати виступи російських музикантів.

Приводом до написання листа стала заява місцевого осередку "Правого сектора", який 16 липня заявив, що на фестивалі "Файне місто" виступлять чотири гурти з країни-окупанта.

Наголошується, що гурти з Росії – це Louna, Anacondaz, "Порнофільми" та Wildways, які нещодавно виступали на фестивалі Atlas Weekend у Києві.

Підкреслюється, що після виступу Anacondaz на окупованому півострові у 2017 році СБУ на три роки заборонила учасникам в'їжджати в Україну. Оскільки минулого року термін цієї заборони завершився, організатори фестивалю запросили гурт виступати в Тернопіль.

За словами речника СБУ у Тернопільській області Петра Королюка у коментарі УП, перевірка 21 громадянина Росії завершилася.

Законних підстав для їх недопущення до участі у гастролях на даний час спецслужбою не виявлено. Перевірочні заходи стосовно ще 16 іноземців тривають.

"Співробітники СБУ перевіряють інформації про наявність або відсутність законних підстав для недопущення таких іноземців до участі у концертах, фестивалях тощо.

Про результати перевірки Служба інформує організаторів заходів, і тільки після отримання позитивної відповіді СБУ вони мають право укладати угоди із виконавцями", - наголосив він.

Новини за темою: Україна заборонила в'їзд п'ятьом іноземцям, які знімали фільм в анексованому Криму

Нагадаємо, раніше через українсько-молдавський кордон до України хотіла потрапити російська акторка озвучування та дубляжу, однак її не пропустили прикордонники. Раніше іноземка незаконно перебувала в Криму.