На Тернопільщині у кам’яній гробниці знайшли артефакти віком до п'яти тисяч років

Фото Марина Ягодинська

Там виявили скелети людей і тварин, сокирки та глечики

У гробниці, що раніше була випадково знайдена на Тернопільщині, вчені відшукали давні артефакти, яким не менш як 5 тисяч років.  Про це повідомила директор Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам'яток культурної спадщини, археолог Марина Ягодинська, передає "Укрінформ".

"Знахідка вражаюча, збереглася вона у досить доброму стані. Гробниця мегалітична, тобто, складена із кам’яних брил, вирубаних із місцевого червоного каменю. Причому навіть її дно теж було із каменю. Як ми і попередньо припускали, час виготовлення такої кам’яної скрині-могильника - III тисячоліття до н. е.", - зазначила вона. 

За словами Ягодинської, в гробниці виявили також і три людські скелети, а також зразки існуючої у той час культури кулястих амфор. Зокрема, це 11 різновеликих, від мініатюрних до 5-літрових, глиняних горщиків – амфор, дві добре загострені крем’яні сокирки та долото. 

При цьому фахівець додала, що скелети належать дорослим особам. На поясі одного із них збереглася кістяна пряжка, також виявлено підвіску із тваринного ікла, проколку (шило).

Окрім цього, поруч із цими залишками відшукали й череп тварини – чи то кабанчика, чи свині, явна ознака певного поховального ритуалу.

Відтак, вивченням артефактів займатимуться не лише тернопільські археологи, а й антропологи та фахівці відділу біоархеології Інституту археології НАН України.

Передбачається, що гробницю та виявлені зразки культури кулястих амфор передадуть у фонд Національного заповідника "Замки Тернопілля", де після певних технічних та організаційних заходів вони будуть виставлені на огляд відвідувачів.

Фото Марина Ягодинська

Новини за темою: У Києві знайшли артилерійські снаряди часів світових війн

Нагадаємо, раніше на Тернопільщині під час весняно-польових робіт за селом у полі трактор зачепив і проламав кам’яну брилу, під якою виявився отвір. З'ясувалося, що це древній саркофаг.