На Тернопільщині археологи знайшли древні артефакти XV-XVII століть

Серед них – бронзовий перстень, давня єврейська іграшка та шкіряний ремінь

На території містечка Залізці Тернопільської області археологи виявили бронзовий перстень козацької доби, давню єврейську іграшку та шкіряний ремінь XVII ст. Про це кореспонденту "Укрінформу" повідомив директор Залозецького краєзнавчого музею, археолог Василь Ільчишин.

"Серед виявлених артефактів надзвичайно цікава та рідкісна знахідка – шкіряний пояс XVII ст. Він виготовлений із трьохшарового пасма шкіри, добре прошитий по краях. По центру – оригінальний отвір для язичка пряжки й рядок із дірками, які вже були зроблені в процесі використання виробу. В Україні надзвичайно мало місць, де б в археологічних шарах добре збереглися подібні речі з органічних речовин", – зазначив він.

Відомо, що на території Тернопільщини знайти подібні артефакти можливо тільки у Залізцях та у Бережанах, оскільки там давні міські археологічні горизонти розташовані в болотистій місцевості – сприятливому середовищі для збереження "археологічної" органіки.

"Досить цікавою є інша знахідка із Залісців – ігрова "дзиґа" із настільної традиційно єврейської гри "дрейдл", якою гралися під час свята Хануки", – підкреслив вчений.

Крім того, учасниками археологічної експедиції було знайдено бронзовий перстень. На ньому чітко видно орнамент, так звана "роза вітрів", який широко зустрічається на пам'ятках Козацької доби XVI-XVII ст.

"З цього ж історичного періоду ми виявили багато різноманітного посуду XV-XVII ст., зокрема, типово міського характеру. Це – полив'яні миски, кухлі та скляні кубки, керамічні люльки, вироби із металу. Розкопки продовжимо, аби отримати нові дані про історико-культурне середовище нашого містечка та його околиць", – пояснив Ільчишин.

Новини за темою: У Львівські області археологи знайшли древньоримські монети. Відео

При цьому він стверджує, що розкопки вже дозволили простежити хронологію забудови давнього середмістя. Зокрема, встановлено, найраніший міський будівельний горизонт Залізців – XV-XVI століття, про що свідчать залишки дерев'яних будівель, які звели на дубових палях, загнаних у болото, де й було розміщене містечко.

Новини за темою: Археологи знайшли найдавніші докази життя вікінгів в Америці

Водночас археологи з'ясували, що задовго до виникнення міського поселення у Залізцях серед болота у заплаві річки Серет, на острівці існувало поселення ще в дохристиянський період.

Новини за темою: Біля Рівного знайшли ритуальне поховання, якому близько 5 тис. років

Як повідомлялося раніше, в Іраку група археологів знайшла камʼяні барельєфи із зображенням ассирійських царів, що моляться богам, а також перший у країні промисловий винний завод.