На поверхні Марса виявили природні притулки від радіації

depositphotos.com

Для людей марсіанська радіація становить смертельну небезпеку

На поверхні Марса виявили велику кількість небезпечної для життя радіації, проте на ній також існують природні притулки, які здатні укрити людей від впливу небезпечних для життя високоенергетичних частинок, що надходять із космосу. Про це повідомляє Science Alert.

Згідно з повідомленням, для людей марсіанська радіація становить смертельну небезпеку. Щоб захистити себе, потенційним дослідникам Червоної планети знадобиться притулок, який їм доведеться або привезти із собою, або якось побудувати.

Особливості природного ландшафту Марса можуть забезпечити деякі укриття від радіації. Зокрема, марсіанські пагорби забезпечують захист від часток високої енергії з космосу.

Як відомо, марсіанська наукова лабораторія була висаджена на поверхню планети ще у 2012 році. З того часу вона займається виявленням, а також виміром рівня радіації, оцінює небезпеку, яку дане випромінювання може становити для різних типів життя, в тому числі й мікробів.

Новини за темою: Марсохід Perseverance добув перший зразок ґрунту з Червоної планети

Раніше повідомлялося, що космічний апарат ExoMars Trace Gas Orbiter Європейського космічного агентства (ESA) зафіксував масштабний зсув ґрунту на Марсі. Явище було зафіксоване біля краю кратера в районі Аеоліс і сягало 5 кілометрів.