На польсько-українському кордоні почали вакцинувати заробітчан

Іноземців вакцинуватимуть усіма чотирма вакцинами, які сертифіковано в ЄС - Pfizer, AstraZeneca, Moderna та Janssen

У Польщі на кордоні з Україною з 10 червня розпочалася вакцинація українців та інших іноземців з-за меж ЄС, які їдуть на роботу. Про це "Укрінформу" повідомили у медичному центрі "Медик" із Жешува, який організовує акцію добровільного щеплення.

Згідно з повідомленням, тимчасові бази вакцинації розгорнуто у трьох пунктах пропуску - "Медика - Шегині", "Гребенне - Рава-Руська", "Дорогуськ - Ягодин". У пункті пропуску "Корчова-Краківець" вакцинуватися можна буде у мобільному пункті щеплень, розгорнутому в пункті обслуговуванні пасажирів "Замєхув", за близько 30 км від кордону.

Як зазначається, тимчасові пункти тестування на COVID-19 та вакцинації працюють цілодобово.

"Без врахування можливого очікування у черзі, сам процес обслуговування однієї людини у такому пункті займає 30-40 хвилин. Зокрема, тестування на COVID-19 і подальше отримання результату становить 15 хвилин, а процес заповнення анкети, отримання е-направлення і вакцинації – ще понад 15 хвилин", - розповіли польські медики.

Крім громадян України, які матимуть при собі підтверджувальні документи про прямування на роботу, у таких пунктах вакцинуватимуть також студентів, які навчаються в Польщі.

У центрі "Медик" запевнили, що вакцинуватимуть іноземців усіма чотирма вакцинами, які сертифіковано в Європейському Союзі (Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Janssen) і які доступні в Польщі. Водночас, за словами осіб, які вже отримали щеплення в одному з цих тимчасових пунктів, їм пропонувалися на вибір вакцини Pfizer та AstraZeneca. Після цього медики надавали направлення на отримання другої дози вакцини на 1 липня або пізніше. За розпорядженням уряду Польщі, з 1 липня особа може отримати другу дозу вакцини у будь-якому місці, не прив’язуючись до місця першої вакцинації.

До слова, загальна процедура тестування та подальшого щеплення (вакцина є безкоштовною) у такому пункті коштує 130 злотих (близько 1 тис. грн).

Новини за темою: Робота за кордоном в умовах пандемії: Де чекають українських заробітчан

Раніше повідомлялося, що українських заробітчан, які їдуть до Польщі працювати, вакцинуватимуть проти коронавірусу на кордоні препаратом Johnson & Johnson, оскільки він вимагає введення лише однією дози.