На Мамай-Горі у Запоріжжі розкопали рідкісне поховання XV століття

Укрінформ

Поховані тут люди належали до племен мусульманської віри

На Запоріжжі на Мамай-Горі археологи розкопали рідкісне поховання XV ст. небіжчика із копитцем. Про це йдеться на Facebook сторінці експедиції.
 
"На Мамай-Горі таких поховань досліджено вже більше 150, а з монетами та прикрасами - 24. Цього року в одному з поховань ми знайшли небіжчика з копитцем коня, що є дуже рідкісним явищем серед захоронень цього типу", - йдеться у повідомленні.
 
Зазначається, що у більшості випадків поховання цих кочівників не містять жодного інвентарю, але іноді зустрічаються монети та прикраси, що мають безцінне значення для археологів, адже дозволяють дізнатись про економічні, політичні та культурні зв’язки цього народу з сусідами.
 
 
Також у них траплялися рештки кісток овець, коней та корів, що свідчить про тип ведення господарства та підтверджує перехід від кочового до напівкочового способу життя.
 

Згідно з повідомленням, люди у похованнях належали до племен мусульманської віри і тому ховали своїх небіжчиків головою на захід і з поворотом тіла на південь. Середня тривалість життя цих людей була 30-40 років, а також вони часто помирали в досить молодому віці.

Як відомо, Мамай-Гора – це височина на лівому березі Каховського водосховища поблизу села Велика Знам'янка, що входить до складу ландшафтного заказника Урочище Мамай-Гора.

На її території розташовані поховальні комплекси, які приховують історію 8 тисячоліть — від неоліту до пізнього середньовіччя. На 28% дослідженої території виявлено вже 689 стародавніх поховань різноманітних культур.

Новини за темою: У Львівській області археологи знайшли срібні римські монети І-ІІ ст. н. е.

Нагадаємо, раніше поблизу селища міського типу Вороніж Шосткинського району Сумщини археологи знайшли давньоруське поселення XI – XIІ сторіччя. .