На кордоні з Білоруссю стартувала українська спецоперація

Зокрема у ній беруть участь Національна гвардія, Національна поліція та ЗСУ

На кордоні з Білоруссю Україна розпочала спеціальну прикордонну операцію "Полісся". Про це повідомив пресцентр Державної прикордонної служби України.

Як зазначається, спецоперація координується ДПСУ та проводиться спільно із силами Національної гвардії, Національної поліції, ЗСУ та іншими залученими резервами.

"Це подальші заходи для нарощення охорони та захисту українського кордону з метою недопущення міграційної кризи та протидії протиправній діяльності", – йдеться в повідомленні.

За словами першого заступника голови Державної прикордонної служби України Володимира Нікіфоренка, на сьогодні на українсько-білоруському кордоні зберігається загроза поширення міграційної кризи та імовірність перенаправлення потоків мігрантів до України, і тому правоохоронні органи спільними зусиллями вже вживають заходів з нарощення системи охорони кордону на цій ділянці.

"Для подальшого реагування на можливе ускладнення ситуації спільно з взаємодіючими державними структурами узгоджено проведення спільної спеціальної прикордонної операції та опрацьовано відповідний план. І вчора ввечері вона офіційно розпочалася", – наголосив він.

При цьому, її головне завдання – не допустити перетинання нелегальними мігрантами державного кордону та потрапляння їх в Україну і для цього забезпечується координація дій усіх залучених сил.

Також для керівництва операцією та оперативного обміну інформацією організовано роботу Міжвідомчих координаційних штабів на центральному та обласних рівнях, на тактичному (районному) рівні утворено координаційні групи управління.

Новини за темою: На польсько-білоруському кордоні виявили кілька спроб прориву мігрантів

А контроль за режимом державного кордону здійснюватиметься збільшеними прикордонними нарядами з одночасним нарощуванням сил та засобів на можливих напрямках спроб прориву груп незаконних мігрантів.

Водночас в охороні кордону активно застосовуватиметься для патрулювання і моніторингу авіація, безпілотні авіаційні комплекси, а також технічні засоби спостереження.

Новини за темою: Минулої доби півсотні мігрантів з Білорусі штурмували кордон Польщі

Окрім цього, передбачене суттєве посилення прикордонного режиму вздовж українсько-білоруської ділянки державного кордону. У межах контрольованих прикордонних районів відбуватимуться виставлення контрольних постів на автомобільних дорогах та патрулювання основних шляхів, що прямують до державного кордону, перевірки автобусних та залізничних станцій, проведення превентивних заходів в населених пунктах прикордоння.

Новини за темою: В Україні хочуть заборонити імпорт товарів із Білорусі

Як повідомлялося раніше, ситуація на кордоні України і Білорусі наразі є стабільною і контрольованою, але не виключається сценарій, коли Росія може зважитися на цілеспрямований пропуск через Білорусь на нашу територію великої кількості нелегальних мігрантів.