Митрополит Антоній: Українська Хресна хода поступово стає міжнародною

Митрополит Антоній Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

В УПЦ заявили, що Хресна хода до Дня Хрещення Русі збере сотні тисяч парафіян України та з-за кордону. Очікується участь делегацій трьох помісних церков, а також віряни з Грузії та Чорногорії

Учасниками цьогорічної Всеукраїнської Хресної ходи стануть представники трьох помісних православних церков, звичайні паломники, в тому числі віряни з інших держав. Про це повідомив Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній на брифінгу, який транслював телеканал "Перший Незалежний"

"Будуть присутні представники різних помісних православних церков - це представники Антіохійського патріархату, Сербської православної церкви та делегація від православної церкві Чеських земель і Словаччини. Хоча заявок було і бажань більше від помісних церков, але ви знаєте, що в різних державах різний стан карантинного обмеження", - зазначив митрополит.

Зазначається, що участь у Хресній ході візьмуть як офіційні делегації, так і звичайні паломники, серед яких іноземці. Зокрема, вже відомо про участь у Хресній ході вірян із Чорногорії та Грузії. 

"Наша Хресна хода – уже не просто всеукраїнська Хресна хода, вона поступово стає міжнародною Всеправославною Хресною ходою. Вже в інших помісних православних церквах знають, що буде така Хресна хода.  Звичайні люди, навіть не офіційні делегації, бажають приїхати. І якби не було обмежень карантинного характеру, я думаю, що таких паломницьких груп було б дуже багато", - додав митрополит Антоній. 

Архієрей наголосив, що на сьогодні епідеміологічна ситуація дозволяє провести Хресну ходу, до якої УПЦ готувалася протягом останніх тижнів. Підготовка проходила і на місцях, і в центрі, в Київській митрополії. 

"Через те, що хвороба зовсім не відійшла, нам треба було за ці дні провести роботу, для того, щоб обмежити можливість зараження. У тих, хто буде завтра, і тих, хто вже сьогодні сідає в автобуси, будуть замірювати температуру. Просимо всіх бути обов’язково в масках", - зазначив митрополит Антоній. 

Також УПЦ закликала вірян у разі поганого самопочуття утриматися від участі у Хресній ході, щоб не наражати на небезпеку інших людей. 

Нагадаємо, зовсім скоро українці разом з усім світом наблизяться до однієї з найзначніших подій в історії світового православ'я - Дня Хрещення Русі. 26, 27 і 28 липня команда телеканалу "Перший Незалежний" проведе воістину масштабний святковий марафон, присвячений 1033-й річниці прийняття християнства Київською Руссю.

Сотні журналістів нашого каналу у складі 50 знімальних груп у рамках триденного марафону висвітлять події, які, як і тисячу років тому, об'єднують всю Україну і весь православний світ. Від Луганська до Луцька і від Чернігова до Севастополя – в ці дні вся Україна і представники Помісних Церков зберуться у твердині українського православ'я – Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Зокрема, 26 липня, о 21:00 у кожному регіоні України журналісти "Першого Незалежного" разом із прочанами з усіх єпархій Української православної церкви розпочнуть свій шлях до Володимирської гірки. Прочани з більш віддалених регіонів долатимуть цю відстань потягом, із найближчих – пішою ходою, перебуваючи в спільній молитві.