"Ми повинні молитися, щоб Господь поклав всякому злу перепони": Митрополит Павло закликав українців виходити на Хресну ходу

Фото з відкритих джерел

Сотні тисяч українців вийдуть на хресну ходу і настоятелі храмів повинні обов'язково допомагати всім вірянам. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив митрополит Павло.

"Прохання сьогодні до наших настоятелів храмів, наших людей, що вірують. Ми повинні один одного тяготи носити. По можливості намагайтеся когось нагодувати, когось прихистити, дати чашку води, ви не втратите нагороди. Христос сказав: Якщо дати чашку води в Ім'я Господа, ви отримаєте нагороду.., а якщо в ім'я апостола... й інші. Тому Лавра не зможе всіх прийняти людей, тому що, я сподіваюся, якщо було близько 300 тисяч в 18 році або 19, то, я думаю, сьогодні люди ще більш духовно зголодніли, і їм найголовніше – прийти до святині", – сказав він.

Митрополит зазначив, що "вони йтимуть сотні кілометрів, тисячі кілометрів, з Донецька, з Луганська, з наших територій, йтимуть з Франківська, зі Львова, з усіх кінців".

"Але ми повинні проявити, найголовніше, терпіння, смирення. Не повинно бути жодних політичних гасел. У нас гасло може бути лише тільки одне – "З нами Бог", "Пресвята Богородиця, спаси нас", "Святі отці, будьте нашими помічниками". Ми повинні пройти цей Хресний шлях, хресний, зі своїми стражданнями, своїми скорботами, своїми сльозами, молитися, щоб Господь поклав всякому злу перепон – чи це міжусобиці, чи це війна на сході, чи це нерозуміння на заході, чи це бунтові всякі характери у Києві. Ми покликані до одного: проявити всім милосердя, терпіння, любов. Обійняти тією воскреслою Христовою любов'ю та сказати, що з нами Бог, один одного обіймемо й тако возопіємо: Христос Воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував. І Боже благословення хай береже всіх нас", – додав він.

Нагадаємо, зовсім скоро українці разом з усім світом наблизяться до однієї з найзначніших подій в історії світового православ'я – Дня Хрещення Русі. 26, 27 і 28 липня команда телеканалу "Перший Незалежний" проведе воістину масштабний святковий марафон, присвячений 1033-й річниці прийняття християнства Київською Руссю.

Сотні журналістів нашого каналу у складі 50 знімальних груп у рамках триденного марафону висвітлять події, які, як і тисячу років тому, об'єднують всю Україну і весь православний світ. Від Луганська до Луцька і від Чернігова до Севастополя – в ці дні вся Україна і представники Помісних Церков зберуться у твердині українського православ'я – Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.