МОЗ заявило про загрозу поширення поліомієліту в Україні

Getty Images

У міністерстві закликали батьків вакцинувати дітей, якщо вони пропустили планове щеплення

В Україні закликали батьків вакцинувати дітей проти поліомієліту, щоб уникнути його поширенню. Зокрема, підтверджений випадок хвороби у 1,5-річної дитини з Рівненської області спричинив загрозу поширення поліовірусу в країні. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я під час брифінгу спільно з Центром громадського здоров’я, ЮНІСЕФ, Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та Центром з контролю та профілактики захворювань США (CDC).

"Через підтверджений випадок ризик захворіти на поліомієліт з’явився в усіх областях України, особливо для нещеплених дітей молодше 5 років. Якщо у вашої дитини виникли симптоми — потрібно негайно звернутися за допомогою до сімейного лікаря або іншого медичного працівника", - наголосили у МОЗ. 

Також додається, що відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, дітей вакцинують проти поліомієліту у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 14 років

Щеплення безоплатні і всі регіони забезпечені якісними вакцинами у достатній кількості.

Крім того, МОЗ нагадало симптоми, які можуть свідчити про зараження поліомієлітом:

  • діарея;
  • нудота;
  • блювання;
  • головний біль;
  • біль у животі й горлі;
  • лихоманка;
  • кволість у руках чи ногах.

Новини за темою: Випадки поліомієліту в Україні: Яку небезпеку несе хвороба та як від неї захистити дітей

Раніше повідомлялося, що в Україні зафіксували випадок поліомієліту у маленької дитини. Її батьки свідомо відмовлялися від вакцинації через релігійні переконання. Випадок паралічу було зафіксовано у 1,5-річної дитини з Рівненської області. Хвороба викликана дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2).

Відомо, що перші симптоми у дитини проявилися 1 вересня, а вже 3 вересня вона потрапила до лікарні з симптомами парезу нижніх кінцівок.