МОЗ пропонує спростити процедуру щеплення - вакцинуватися без залучення лікаря

Фото з відкритих джерел

Проводити вакцинацію хочуть дозволити медичним працівникам, які мають освітній ступінь фахового молодшого бакалавра за спеціальністю "Медсестринство"

Міністерство охорони здоров'я України пропонує спростити доступ до вакцинації. Зокрема, у відомстві хочуть дозволити медсестрам та медбратам в окремих випадках робити щеплення без залучення лікаря. Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Як зазначається, відповідні зміни до наказу МОЗ від 16 вересня 2011 року №595 "Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень" вже підготовлені та перебувають на стадії громадського обговорення.

Проводити вакцинацію хочуть дозволити медичним працівникам, які мають освітній ступінь фахового молодшого бакалавра за спеціальністю "Медсестринство".

"До здійснення щеплень в Україні будуть допущені медсестри та медбрати, які пройдуть спеціальну підготовку з організації й техніки проведення щеплень, а також навчання з надання невідкладної допомоги в разі виникнення невідкладних серйозних реакцій на вакцину", - додали у міністерстві.

Новини за темою: ВООЗ закликає багаті країни призупинити бустерну вакцинацію проти коронавірусу

Нагадаємо, раніше імунолог Борис Донськой заявив, що в Україні робити щеплення від грипу потрібно тим людям, у яких очікується несприятливий і важкий перебіг захворювання.