МОЗ оприлюднило список вакцин, які є безпечними для вагітних

Фото з відкритих джерел

Рекомендовано робити щеплення мРНК-вакциною

Вагітних можна щеплювати від коронавірусу, але краще це робити лише тоді, коли є високий ризик захворіти. Про це повідомила у Telegram Нацслужба здоров'я України.

Як зазначається, майбутні мами можуть важче переносити COVID-19.

Якщо жінка, яка знаходиться у положенні, має високий ризик захворіти на коронавірус, наприклад, працює в ковідній лікарні, або має супутні захворювання, їй варто обговорити можливість вакцинації з лікарем.

Якщо, на думку фахівця, користь від вакцинації перевищує потенційні ризики, то рекомендовано зробити щеплення мРНК-вакциною.

При цьому зауважується, що сьогодні в Україні використовується тільки одна така вакцина - Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

У випадку, якщо вагітна отримала першу дозу вакцини проти COVID-19 на векторній платформі - в Україні з таких вакцин лише AstraZeneca (Covishield, SKBio) - до настання або під час вагітності, то лікар має розказати їй про співвідношення ризиків та користі від другого щеплення.

На основі цього майбутні мами самі повинні вирішувати отримувати другу дозу цією ж вакцини під час вагітності або вже після пологів.

В разі, якщо жінки вигодовують дітей грудним молоком, вони можуть бути вакциновані без застережень.

Підкреслюється, що інструкцією вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech забороняється щеплення вагітних.

Новини за темою: Попри вакцинацію, маски та соціальна дистанція залишаться обов'язковими, - ВООЗ

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко заявив, що зараз проходить підготовка до вакцинації підлітків від коронавірусу COVID-19. При цьому він визнав, що жодна із зареєстрованих в Україні вакцин не має в інструкціях показань до цього.