МОЗ дозволило робити щеплення "залишками" COVID-вакцини громадським діячам

Вакцинація Ілюстративне фото

Мова про артистів, спортсменів та інших широко відомих людей

Міністерство охорони здоровʼя дозволило використовувати "залишки" COVID-вакцини для щеплення громадських діячів. Про це повідомляє пресслужба Центру громадського здоровʼя. 

"1 березня 2021 року міністр охорони здоров’я України Максим Степанов підписав наказ № 369 про внесення змін до Дорожньої карти з впровадження вакцинації проти COVID-19, які дозволяють з початку кампанії використовувати можливі залишки вакцин для щеплення громадських діячів з метою популяризації імунізації від коронавірусної хвороби", - йдеться в повідомленні. 

Як зазначається, вакцину Covishield/AstraZeneca поставляють в Україну у багатодозних флаконах, кожен із яких містить 10 доз препарату. Його необхідно використати протягом наступних 6 годин. У протилежному напрямку вакцина піддається утилізації, оскільки її повторне використання заборонене. 

"Згідно із наказом, аби зменшити ризик недовикористання вакцини з уже відкритих флаконів, громадських діячів, діячів культури та спорту, лідерів релігійних спільнот тощо рекомендовано вакцинувати у випадках, коли під час вакцинальної сесії проти COVID-19:

  • зафіксовано відмову від вакцинації серед тих людей, які попередньо давали згоду на щеплення;
  • виявлено протипоказання до вакцинації у тих, які прийшли на вакцинальну сесію;
  • кількість людей, що вакцинуються в день роботи мобільної бригади, недостатня для повного використання (10 доз з одного флакона) всіх відкритих флаконів з вакциною," - зауважили у відомстві. 

Новини за темою: Вакцинація від COVID-19: Відповіді на найпоширеніші питання щодо щеплення

Раніше повідомлялося, що сьогодні міністр охорони здоров'я Максим Степанов першим з українських чиновників вакцинувався від коронавірусу. Він отримав дозу препарату Covishield, за яким сам і літав до Індї