Міжнародне свідоцтво про вакцинацію: У МОЗ пояснили, хто його може отримати

Фото з відкритих джерел

У відомстві наголосили, що такий документ відрізняється від COVID-сертифіката

Особи, яких щепили двома дозами вакцини проти COVID-19, за потреби можуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

"Таке свідоцтво можна отримати тільки в паперовій формі одразу після щеплення другою дозою вакцини або в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я, зокрема в сімейного лікаря, для пред'явлення за потреби при перетині державного кордону", - зазначили у відомстві.

При цьому наголошується, що міжнародне свідоцтво про вакцинацію для кількадозних вакцин видається лише після отримання останньої дози.

Новини за темою: Щеплені Sinovac отримають міжнародний сертифікат про вакцинацію, - Ляшко

У випадку отримання свідоцтва не одразу після щеплення, а шляхом звернення до лікаря, свідоцтво заповнюється на основі даних про щеплення, внесених до електронної системи охорони здоров'я.

Свідоцтво заповнюється англійською або французькою мовою, додатково також українською мовою, містить персональні дані пацієнта (прізвище та ім’я латинкою записуватиметься так само як у закордонному паспорті громадянина, або за правилами транслітерації), а також інформацію про вакцинацію (назва вакцини, дата вакцинації тощо).

За потреби й за запитом людини заклад має надрукувати та оформити його згідно із міжнародними вимогами. Також свідоцтво обов’язково матиме офіційний штамп закладу охорони здоров'я та підпис лікаря, має бути підписане пацієнтом або його уповноваженим представником.

Новини за темою: У ЄС визначилися з датою запуску COVID-сертифікатів

У МОЗ додали, що міжнародне свідоцтво про вакцинацію є дійсним лише, якщо введена вакцина схвалена до екстреного застосування ВООЗ. Термін дії свідоцтва - один рік з можливістю продовження.

Якщо в людини є абсолютні протипоказання до проведення щеплення проти COVID-19, замість свідоцтва на вимогу пацієнта надається письмове роз'яснення українською та/або англійською мовою з переліком підстав для такого рішення.

Також у відомстві наголосили, що важливо не плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію з "імунними паспортами" чи "ковідними сертифікатами", які зараз розробляють в Україні та за кордоном, оскільки це різні поняття.

Новини за темою: В Україні COVID-сертифікати хочуть запустити в додатку "Дія" в липні, - Мінцифри

Нагадаємо, 1 червня перші сім країн Європейського Союзу почали видавати цифрові сертифікати вакцинації від COVID-19

Напередодні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що українські сертифікати вакцинації від коронавірусної інфекції COVID-19 вже погодилися визнавати Угорщина, Молдова і Туреччина, а з Грузією в цей час ведуться відповідні переговори