Місцезнаходження політв'язня Приходька невідоме вже два місяці, - Денісова

Олег Приходько Фото з відкритих джерел

Останнє відоме місце утримання Приходька – "ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Ростовской области"

З початку червня невідоме місцезнаходження українського політв’язня, кримчанина Олега Приходька. Про це повідомляє омбудсмен Людмила Денісова у своєму Telegram.

"Досі невідоме місцезнаходження незаконно засудженого українського політв’язня, кримчанина Олега Приходька. Офіційного підтвердження, де саме на території РФ утримується громадянин України, немає з початку червня", - зазначила вона.

За її словами, в березні цього року Приходька засудили до 5 років колонії суворого режиму та сплати штрафу у 110 тисяч рублів за начебто "незаконне виготовлення вибухових речовин, спробу скоєння терористичного акту, а також підготовку до підпалу генконсульства РФ у Львові влітку 2019 року".

17 травня Військовий апеляційний суд міста Власіха Московської області відхилив апеляційну скаргу Олега Приходька.

"За попередньою інформацією, Олега Приходька етаповано для відбування незаконного покарання до російського м. Володимир. Останнє відоме місце утримання нашого співгромадянина – "ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Ростовской области", - написала Денісова.

Українська омбудсменка звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової з проханнями вжити заходів для підтвердження місцеперебування Олега Приходька, а також надати інформацію щодо стану його здоров’я, забезпечення медичною та правовою допомогою.

"Також прошу Міністерство закордонних справ України забезпечити належний консульський захист під час перебування Олега Приходька на російській території", - резюмувала вона.

Новини за темою: Незаконний вирок Приходьку: Україна висловила Росії протест

Нагадаємо, 3 березня російський суд засудив кримчанина Олега Приходька до 5 років увʼязнення в колонії суворого режиму. Також він має виплатити штраф у розмірі майже 42 тисячі гривень. 

10 жовтня 2019 року в Криму російські силовики затримали активіста Олега Приходька, якого підозрюють у підготовці теракту. За версією слідства, підозрюваний планував підірвати адміністративну будівлю, розташовану в невеликому місті на заході півострова – Саках.

Приходько заперечує провину і стверджує, що під час обшуку в гаражі йому підкинули тротилову шашку-200, запал від гранати РГД-2 і уражаючі елементи — нарізані електроди для зварювання. А в ніч після затримання в будівлі ФСБ невідомий чоловік, представившись лікарем під приводом огляду, відібрав у нього з порожнини рота біологічні зразки. Приходько вважає, що після цього його ДНК нанесли на вибухівку і таким чином сфальсифікували факт приналежності йому вибухівки.