Міноборони випробовує кулемет і гвинтівку "Алігатор" українських зброярів

Вітчизняна великокаліберна стрілецька зброя Міністерство оборони України

Успішне завершення усіх випробувань дозволить забезпечити потребу у кулеметах калібру 12,7×108 мм

Арсенал великокаліберної стрілецької зброї Збройних сил України поповниться єдиним кулеметом калібру 12,7 мм та антиматеріальною гвинтівкою калібру 14,5 мм українського виробництва. Про це повідомляє Міністерство оборони України.

"На такі розробки,що здатні уражати легкоброньовані об’єкти, ми чекали з нетерпінням. Зрозуміло, що основним елементом стрілецької зброї є ствол, технологічний процес виробництва якого складний та потребує певного досвіду. Тому із задоволенням інформую, що вже проходить попередні випробування 12,7×108 мм єдиний кулемет від ТОВ "ХАДО-ХОЛДИНГ". Упевнений в успіху, адже великокаліберні антиматеріальні гвинтівки цього підприємства у 2020 році були прийняті на озброєння Збройних сил України і вже навели страху на ворога", — розповів міністр оборони України Андрій Таран про попередні випробування цієї зброї.

Він додав, що успішне завершення усіх випробувань дозволить забезпечити потребу у кулеметах калібру 12,7×108 мм, які використовуються не лише загальновійськовими підрозділами, але й встановлюються на багатьох видах бойової техніки, кораблях та гелікоптерах.

З урахуванням набутого досвіду підприємство розробило також великокаліберну багатозарядну антиматеріальну гвинтівку калібру 14,5×114 мм з напівавтоматичним механізмом заряджання, що наразі, за словами Тарана, проходить попередні випробування.

Новини за темою: У Запоріжжі розпочалися випробування першого українського гірокоптера

Нагадаємо, раніше українські військові успішно випробували бронетранспортер БТР-4Е з покращеними характеристиками. Розробка модифікації БТР-4Е обумовлена необхідністю комплектування підрозділів Військово-морських сил бронетехнікою для десантування.