Ляшко вважає, що центри COVID-вакцинації не повинні припиняти працювати на свята

ляшко
Віктор Ляшко Фото з відкритих джерел

Успішною є практика проведення вакцинації просто неба

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що Центри масової вакцинації проти COVID-19 та мобільні бригади повинні працювати упродовж свят. Про це він розповів під час селекторної наради під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, повідомляє "Укрінформ". 

"Дельта-штам коронавірусу, сотні випадків якого вже зареєстровані в Україні, заразніший. Ймовірність розвитку тяжкого перебігу хвороби в разі інфікування цим штамом набагато вища, якщо ви не вакциновані. Доступ до вакцин має бути безперервним та зручним. На свята мобільні бригади мають працювати там, де це зручно для людей — як зараз вони працюють в аеропортах та доводять свою ефективність", — зазначив очільник МОЗ.

За словами Ляшка, наразі інфраструктура вакцинації в Україні налічує понад 3 тис. пунктів щеплення, майже 400 центрів масової вакцинації і тисячу мобільних бригад. Необхідно за тиждень визначити, які опції їхньої роботи доречні протягом святкування 30-ї річниці Незалежності України, щоб "дати максимально зручно зустрітися вакцині та пацієнту". 

Новини за темою: Тільки для України: Угорщина ще місяць безплатно вакцинуватиме мешканців Закарпаття

Водночас міністр зауважив, що пунктам із низьким потоком, можливо, слід узяти паузу, аби подумати, як його збільшити. Однак центри масової вакцинації, особливо в ТРЦ та інших логістично привабливих місцях, повинні працювати. 

Окрім цього, Ляшко наголосив, що в деяких регіонах успішно практикують виїзд мобільних бригад на площі та проведення вакцинації просто неба.

"Цей досвід слід перейняти всім та застосувати під час святкових заходів у центрах міст. Головне — дотримуватись карантинних правил: носити маски та зберігати дистанцію", - додав очільник МОЗ.

Новини за темою: Ріст випадків зараження COVID-19 очікується приблизно в жовтні-листопаді, - Кузін

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Києві Центри масової вакцинації населення призупинять свою роботу 23 та 24 серпня у зв’язку зі святкуванням Дня Незалежності.