Ляшко: Вільні подорожі до ЄС для українців можуть стати реальними вже цього літа

Віктор Ляшко Фото з відкритих джерел

Міністр нагадав українцям, що розслаблятися ще рано, бо COVID-19 ще не подолали

Під час засідання уряду міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що нинішній рівень захворюваності на COVID-19 може вивести Україну до країн зі сприятливою епідситуацією та відкрити вільні подорожі українців до Євросоюзу цього літа. Про це повідомляє "Європейська правда". 

За словами міністра, наразі в Україні зайнятість ковідних ліжок найменша з початку 2021 року, в вже восьмий тиждень поспіль спостерігається спад захворюваності на коронавірус.

Окрім цього, продовжує знижуватися добова кількість госпіталізацій, зараз вона знаходиться на найнижчому рівні 2021 року.

Новини за темою: В Україні всі регіони перевели у зелену карантинну зону, – МОЗ

Також на найменший рівень з початку року вийшла зайнятість ковідних ресурсів: реанімаційні ліжка зайняті на 29%, ліжка з киснем на 15%, апарати ШВЛ на 7%.

Як зазначається, вперше позитивність тестувань в Україні відповідає рекомендаціям ВООЗ і складає менш як 5%. Таких показників вдалося досягти завдяки масовому тестуванню, а також зменшенню кількості випадків захворюваності.

Новини за темою: МОЗ пропонує продовжити карантин в Україні на літній період

"Такий рівень тестувань та спадаюча динаміка захворюваності можуть вивести Україну в низку країн зі сприятливою епідемічною ситуацією за критеріями Європейського Союзу, а це, своєю чергою, може забезпечити вільні подорожі українців до країн ЄС вже влітку цього року", - підсумував Ляшко і попросив українців не розслаблятися і пам'ятати, що коронавірус досі не подолано.

Новини за темою: За добу щеплення від COVID-19 отримали понад 53 тис. українців

Нагадаємо, cтаном на ранок 9 червня 2021 року в Україні зафіксовано 2 218 039 випадків коронавірусу COVID-19, за минулу добу захворіли 1385 осіб.