Ляшко пояснив, через який час після COVID можна вакцинуватися

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко

МОЗ

Щоб зробити щеплення не потрібно чекати півроку з моменту одужання

В Україні вакцинуватися від коронавірусу потрібно і після перенесення хвороби. Для цього не потрібно чекати півроку з моменту одужання. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Навіть якщо ви перехворіли, якщо у вас пройшли усі симптоми, немає ознак гострої хвороби - ви можете спокійно прийти до свого сімейного лікаря і зробити щеплення", - зазначив він.

За словами міністра, рішення про інтервал у шість місяців було прийнято на самому початку вакцинальної кампанії, коли був обмежений доступ до вакцин.

"Тоді штаб вирішив, що ті хто хворів могли почекати, бо в них титр антитіл був. Сьогодні обмежень щодо кількості вакцин не існує", - наголосив він.

Новини за темою: За минулу добу в Україні виявили 12983 нових випадків коронавірусу

Як повідомлялося раніше, в Україні ще двічі планують розширити список професій для обов'язкової вакцинації від COVID-19, додавши найближчим часом до нього соціальних працівників та листонош.

Цей оновлений список з'явиться максимум через 10 днів.

Крім цього, в Україні за 14 жовтня щеплення від коронавірусу COVID-19 отримали 34 897 осіб. Першу дозу отримали 19 703 особи, повністю імунізовані - 15 194 особи.

Так, кількість вакцинацій скоротилася вп'ятеро у порівнянні зі минулим показником. Це пов'язано з вихідними.