Ляшко назвав, якому відсотку людей протипоказана COVID-вакцинація

Віктор Ляшко

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко

МОЗ

За словами міністра, таких людей в загальному не більше 5%

В Україні відсоток людей, які дійсно мають протипоказання до вакцинації від коронавірусу дуже маленький. Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко під час спілкування з журналістами у кулуарах парламенту, яке транслював "Перший Незалежний".

"Перенесена коронавірусна хвороба в жодній інструкції виробника, жодного регуляторного органу, жодної наукової установи не визнана протипоказом для вакцинації. Перенесли хворобу, пройшли гострі симптоми – ідіть і вакцинуйтесь, оскільки вакцинація в порівняні з перенесеною хворобою більш ніж в 11 разів захищає від можливості повторного інфікування і тяжкого перебігу захворювання", - зазначив міністр.

За його словами, людей, які дійсно мають протипоказання до COVID-вакцинації, в загальному до 5%.

"Щодо протипоказань, ми говоримо, що в наказах, які написані, є питання як звучать обґрунтовані причини, коли лікар видає довідку, каже, що людині не можна вакцинуватися. Таких людей в загальному не більше 5%. Є спеціальний медичний запис, він вводиться в електронну систему охорони здоров’я і видається довідка, яка підтверджує, що людині не можна вакцинуватися", - зауважив Ляшко.

Новини за темою: COVID-вакцинація протипоказана лише людям з гіперчутливістю, - МОЗ

Раніше повідомлялося, що Міністерство охорони здоров'я України готує повний перелік протипоказань до вакцинації від коронавірусу COVID-19. Він не буде затверджуватися постановою Кабміну, це буде роз'яснення і також буде рекомендовано формат довідки для видачі.