Лесик: Мене судять за репост гіперпосилання, статті за яким просто не існує

Андрій Лесик Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Народного депутата від "Опозиційної платформи - За життя" Андрія Лесика судять за репост гіперпосилання, статті за яким наразі просто не існує. Про це в ході судового засідання в Дзержинському районному суді Харкова заявив сам політик. Трансляцію вів телеканал "Перший Незалежний".

"Що важливо в цьому всьому, коли я був затриманий, мене заарештовував якраз один із потерпілих, прізвище його Гайдамак. Звичайно, на той момент, що він потерпілий, я не знав. Мене забрали, одягли наручники... Привезли до Київського районного суду. Суддя мене закрила в СІЗО. Туди я заїхав в ніч з 15 на 16 грудня. За перепост гіперпосилання. Коли я говорив, товаришу суддя, де докази моєї провини, ви зайдіть на мою сторінку в Фейсбук, там нічого немає, мене ніхто не чув і говорили, що ми розглядаємо сьогодні ризики", - зазначив Лесик.

При цьому він підкреслив, що самої публікації, в репості якої його звинувачують, ніхто так і не побачив.

"У матеріалах справи є тільки, що в цьому репості було. У репості гіперпосилання було сказано, що це звичайна новина, яка стосувалася міста Одеси. Я житель Харкова, мене цікавили, перш за все події, які відбувалися в моєму місті. Де я і де Одеса. Я у своїх свідченнях давав, що я був останній раз в Одесі в 2006 році, потім згадав, що міг бути 2011 році... Це був мій крайній візит туди", - розповів він.

За словами Лесика, згадана стаття, за даними слідства, нібито провисіла у нього на сторінці в соцмережі з 2014 до 2017 року, тобто існувала три роки.

"Я після цього обрався ще раз депутатом, не знаю, скільки провів футбольних турнірів, чим ще займався, і тут вони помітили пост у Фейсбуці. Більше того, якщо вони його помітили, але тоді, коли у мене вилучили мої пристрої, то під час процесуальної дії зайшли туди і сказали, "що, на жаль, ресурс не є активний". Тобто, нічого немає. Назва є, а змісту немає. Так за що мене судять?! Більше того, як довести, що саме я зробив цю публікацію у Фейсбуці, якщо телефони у мене були вилучені", - зазначив він.

Лесик додав, що вважає дії співробітників правоохоронних органів проти нього незаконними.

"У мене був передінсультний стан. Коли у людини інсульт, ти стаєш інвалідом. Ви самі розумієте, що життя і здоров'я - це найголовніше, що у нас є. Я борюся за своє життя гідно, ні від кого нікуди не бігаю, але на той момент, я написав заяву на співробітників СБУ, що відносно мене відбувалися незаконні дії. Вибачте, витягувати катетер або робити так, щоб людина бігала по палаті і кров лилася по всій палаті... У палаті вони були не один раз. Більш того, я скажу, що лікарняна палата є за своєю суттю своєрідним житлом. Проникнути в житло можна тільки за ухвалою слідчого судді. Це можна було зробити навіть, коли складна життєва ситуація, переслідують особливо небезпечного злочинця, як під час обшуку, коли мене знайшли в будинку у дружини, то заднім числом зробити клопотання, проникли в лікарняну палату, щоб знайти там Лесика. Але вони туди з'явилися просто так", - розповів політик.

"Якщо ця справа слухається три з половиною роки, то скільки тоді серйозні справи повинні слухатися. Сама справа не варта виїденого яйця. Вона носить суто політичний характер. Крапка", - резюмував він

Нагадаємо, раніше із заявою щодо суду над народним депутатом Андрієм Лесиком виступили і члени "Опозиційної платформи - За життя". У ньому зазначається, що суд над керівником фракції ОПЗЖ у Харківській міськраді – яскравий приклад політичних репресій і фальсифікації кримінальних справ проти опозиції.