Латвія внесла Україну до списку ризику: Нові правила в'їзду

Фото з відкритих джерел

У разі відсутності відповідних сертифікатів, в’їзд до Латвії дозволено визначеним категоріям громадян України, які наведені у повідомленні посольства

Латвія внесла Україну до переліку країн, де є серйозний ризик для здоров'я населення. Про це інформує посольство України в Латвійській Республіці у своєму Facebook.

"За інформацією державної прикордонної служби Латвії, а також відповідно до переліку Центру контролю та профілактики захворювань (ЦКПЗ) Латвії, Україну віднесено до країн, які несуть серйозний ризик для здоров'я населення (14-денний кумулятивний показник захворюваності перевищує показник захворюваності 75)", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в’їзд до Латвійської Республіки з 18 вересня 2021 року без поважної причини, зокрема з метою туризму дозволено лише громадянам України, які мають COVID-сертифікати країн-членів ЄС ЄЕП, Швейцарії та Великої Британії, а також мають COVID-сертифікати, які отримано у мобільному застосунку "Дія" з QR-кодом для їх перевірки та є сумісними з діючою системою визнання сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 у Латвійській Республіці (у разі некоректного відображення інформації при спробі сканування QR-коду, варто перезавантажити/оновити сертифікат про вакцинацію у застосунку "Дія").

Наголошується, що такі особи не підлягають 10-денній самоізоляції та звільнені від вимоги тестування на COVID-19 перед прибуттям до Латвії та після прибуття до Латвії.

У разі відсутності відповідних сертифікатів, в’їзд до Латвії дозволено визначеним категоріям громадян України, які наведені у повідомленні посольства.

Новини за темою: Чорногорія змінила правила в'їзду: Як потрапити до країни

Нагадаємо, раніше Швейцарія посилила вимоги для в'їзду в країну. Невакцинованим від COVID-19 туристам необхідно буде пред'явити негативний ПЛР-тест. Зокрема мандрівникам для відвідування ресторанів, кінотеатрів, виставок та інших місць культурного відпочинку потрібно мати сертифікат про вакцинацію, або негативний ПЛР-тест, або свідоцтво про те, що людина перехворіла, і у нього є антитіла.