Китайські вчені знайшли залишки стародавнього виду гігантського носорога

У Китаї знайдено новий вид стародавнього гігантського носорога BBC

Знайдені останки свідчать про одного з найбільших ссавців, які ходять сушею

У Китаї у провінції Ганьсу вчені виявили новий вид стародавнього гігантського носорога. Дослідження опублікували у науковому журналі Communications Biology, яке цитує BBC.

Знайдені залишки свідчать про одного з найбільших ссавців, які ходять сушею.

Зазначається, що вид знайденого носорога називається Paraceratherium linxiaense. Він жив близько 26,5 мільйона років тому, важив 21 тонну, що еквівалентно чотирьом великим африканським слонам.

Тварина була висотою до 7 метрів, що робить її вищою за жирафу (вони дещо вищі 6 метрів). Також у носорога була довга та гнучка шия, а на носі не було рогів.

Повідомляється, що скамʼянілості знайшли ще у 2015 році. Проте зараз їх аналіз показав, що це абсолютно новий вид, який відрізнявся від інших відомих гігантських носорогів.

Повністю збережений череп і щелепна кістка вказують на те, що у тварини був тонкий череп, а також чіпкий носовий стовбур, аналогічний такому, який є у сучасного тапіра.

Команда дослідників також виявила, що новий вид був тісно повʼязаний з гігантськими носорогами, які колись жили в Пакистані, що дозволяє припустити, що знайдений ссавець подорожував по Центральній Азії.

Внаслідок цього вчені припускають, що він вільно переміщався між північним заходом Китаю і індійсько-пакистанським субконтинентом. 

Науковці гадають, що на Тибетському плато в той час, ймовірно, були деякі низинні області.

Новини за темою: Вчені у Тихому океані знайшли новий вид "гігантських" ракоподібних

Нагадаємо, раніше в Австралії вчені підтвердили відкриття нового, найбільшого на континенті, виду динозаврів. Експерти довго намагалися класифікувати динозавра, але зрештою зрозуміли, що це зовсім новий вид, який раніше не був досліджений.