Критичної ситуації із киснем немає: Ляшко розповів, що робити COVID-лікарням, де є проблеми

Фото з відкритих джерел

Лікарні, в яких є проблема, повинні звернутися до Регіонального штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації щодо коронавірусу

Критичної ситуації із киснем у COVID-лікарнях немає. Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко під час спілкування з журналістами у кулуарах парламенту, яке транслював "Перший Незалежний".

"З кисневими концентраторами критичної ситуації немає. Кисневих концентраторів закуплено ще додатково, майже 15 тис., які вже роздані і працюють", - зазначив він.

Водночас, міністр розповів, що треба робити медичним установам, в яких, все ж спостерігаються проблеми.

"Лікарні, в яких є проблема, повинні звернутися до Регіонального штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації щодо ковіду. Регіональний штаб знає координатора в Національному штабі – і це питання перезакривається в будь-якій лікарні, де є проблема з киснем, кисень буде поставлений", - наголосив Ляшко.

Новини за темою: Україна готова поділитися киснем з Індією, - Шмигаль

Нагадаємо, раніше міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка під час виступу у Верховній Раді поінформував, що в Україні два заводи з виробництва медичного кисню призупинили роботу через планові регламентні роботи на 10-15 днів. Ще в одного виробника у Західній Україні виникли технічні несправності. Однак міністр запевнив, що усі пацієнти забезпечені кисневою терапією у лікарнях, оскільки готувалися до цього. Спільно з виробниками було знайдено їм заміну на цей період.

Як відомо, загальна кількість необхідного кисню на добу складає 977 тисяч літрів на хвилину.