Коронавірус COVID-19, навіть у легкій формі, порушує розумові здібності, - вчені

pixabay.com

Когнітивні здібності не відновлюються до попереднього рівня навіть після одужання

Науковці провели дослідження серед хворих на коронавірус і виявили, що навіть легкий перебіг хвороби призводить до порушень когнітивної функції мозку в пацієнтів. Відповідні результати оприлюднено в медичному журналі The Lancet

Як зазначається, вчені дійшли такого висновку, проаналізувавши дані пацієнтів, які перехворіли на коронавірус. Ці люди проходили тести на інтелект та опитування про COVID-19.

Науковці зіставили результати різних груп людей з огляду на їхній вік, расу, стать, дохід, освіту, втому, депресію та тривогу. Загалом було залучено понад 80 тис. людей, 12 тис. з яких перенесли коронавірус.

Новини за темою: Науковці розповіли, якою є ефективність першої дози COVID-вакцин проти "Дельти"

Отримані результати показали, що в осіб, які хворіли на COVID-19, навіть якщо це відбувалося безсимптомно, спостерігалися значні когнітивні порушення у порівнянні з контрольною групою.

Виявилося, що SARS-CoV-2 дійсно погіршує інтелект пацієнтів, і чим важче протікає хвороба, тим серйознішим є негативний ефект. 

За словами спеціалістів, найбільше страждає здатність до абстрактних логічних міркувань, планування та концентрації уваги, а когнітивні здібності не відновлюються до колишнього рівня навіть після одужання.

Новини за темою: Вчені пояснили, чим страшний штам коронавірусу Delta і як себе убезпечити

Слід зауважити, що в пацієнтів, які були підключені до ШВЛ, зниження результатів мозкової діяльності виявилося еквівалентно семи пунктам IQ.

Дослідники стверджують, що навіть інсульт не так відчутно впливає на когнітивні здібності. Негативний вплив для мозку від нього можна порівняти із захворюванням на COVID-19 в середній формі.

Новини за темою: У ВООЗ назвали терміни, коли Україну охопить нова хвиля COVID-19

Нагадаємо, раніше дослідження канадських науковців показало, що перша доза вакцини проти коронавірусу від компаній Moderna, Pfizer-BioNTech і Oxford-AstraZeneca за два тижні після вакцинації вже дає захист від складного перебігу чи смертності через інфікування штамом "Дельта".