Кораблі заразили корали на Карибах смертельною інфекцією, - вчені

Корали у Карибському морі Фото з відкритих джерел

Коралова хвороба спричинена відходами або баластною водою з кораблів

Науковці виявили зв’язок між кораловою хворобою білої смуги в Карибському морі та судноплавством. Вони вважають, що ця швидкозмінна коралова хвороба спричинена відходами або баластною водою з кораблів, передає The Guardian.

Смертельна інфекція, відома як хвороба втрати кам’янистої коралової тканини (SCTLD) або ж хвороба білої смуги, була вперше виявлена ​​у Флориді в 2014 році, і відтоді поширилася регіоном, викликаючи велике занепокоєння вчених.

Ця недуга поширюється швидше, ніж більшість коралових хвороб, і має надзвичайно високий рівень смертності серед видів, найбільш сприйнятливих до нього, що робить її потенційно найбільш смертоносним захворюванням, яке колись вражало корали.

До хвороби білої смуги сприйнятливі понад 30 видів коралів. Інфекцію було виявлено на Ямайці у 2018 році, потім - у Мексиканському Карибському басейні, Сен-Мартені та Багамах, а також у 18 інших країнах.

У Мексиці понад 40% рифів в одному дослідженні мали щонайменше 10% коралів, заражених SCTLD, а майже чверть - понад 30%.

Вчені досі не змогли визначити, чи спричинена хвороба вірусом, бактерією, хімічною речовиною чи іншим збудником інфекції, але експерти підтримують теорію про те, що баластна вода з кораблів може бути винуватцем.

Так, уже виявлено, що SCTLD є більш поширеним у рифах, які ближчі до основних комерційних портів Багамських островів, в Нассау і на Великих Багамах. Це вказує на ймовірний зв'язок між хворобою і кораблями.

Новини за темою: Вперше у світі держава заборонила "токсичні" сонцезахисні креми через загрозу коралам

Раніше повідомлялося, що за останні 25 років Великий Барʼєрний риф Австралії втратив, внаслідок глобального потепління, понад половину коралів. Вчені дослідили корали Великого рифу у період з 1995 по 2017 роки та дійшли висновків, що найбільші втрати відбулись у 2016 та 2017 роках. Найбільше постраждали гіллясті та столоподібні корали, які мають важливе значення для риб та інших морських тварин.