У "Нафтогазі" назвали найкращу гарантію транзиту через Україну

Фото з відкритих джерел

Голова правління назвав найкращу гарантію для країни

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко назвав найкращу гарантію транзиту газу через Україну. Про це він повідомив у програмі "Право на владу".

За його словами, Україна не проти продовження контракту з Росією на транзит газу через Україну ще на 10 років. Проте цей контракт – це не найкраща гарантія для нашої країни.

"Найкраща гарантія – це контракти з європейськими компаніями", – заявив Вітренко.

Також він додав, що скоро відбудуться переговори щодо цього питання.

"Ми зараз чекаємо на обіцяні консультації на технічному рівні. Це будуть переговори, які мають організувати німці. Ми на цих переговорах будемо говорити з європейськими компаніями про конкретні контракти на транзит газу через Україну. Це і є гарантії. Якщо ці контракти будуть порушені, ми підемо в Європейські суди", – зазначив голова правління.

Новини за темою: У Німеччині призначили відповідального за транзит газу через Україну

Як повідомлялося раніше, експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук вважає, що транзитний контракт із Росією буде продовжений і після 2024 року. Частина країн, такі як: Італія, країни Балканського півострова, Угорщина, частково Болгарія, які все-таки будуть отримувати газ через Україну. Тобто Україна може претендувати на 30 млрд кубометрів газу.