Конституційний суд скасував право НАЗК перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів

ксу
Будівля Конституційного суду України, Київ Фото з відкритих джерел

Право на перевірку декларацій Агентством суд визнав неконституційними

Конституційний суд України скасував право НАЗК перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. Відповідне рішення з’явилося на сайті КСУ.

Зазначається, що повноваження НАЗК стосовно перевірки декларацій суд визнав такими, що не відповідають Конституції України. "КСУ доходить висновку про неконституційність окремих положень закону №1700, що стосуються повноважень НАЗК у частині контролю виконавчої влади над судовою гілкою влади, а саме... особливостей врегулювання конфлікту інтересів, що виник в діяльності окремих категорій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; контролю та перевірки декларацій", – йдеться в тексті рішення.

Новини за темою: Конституційний суд відклав розгляд закону про ринок землі

Крім того, суд постановив, що будь-які форми і методи контролю у вигляді перевірок, моніторингу і т.д. функціонування і діяльності судів і суддів мають реалізовуватися лише органами судової влади і виключати створення таких органів у системі як виконавчої, так і законодавчої влади.

Нагадаємо, вчора, 27 жовтня, у ЗМІ з’явилася інформація, що Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за недостовірне декларування. Водночас зобов'язання декларувати майно суд визнав конституційним.

Новини за темою: Конституційний суд України заявив про тиск з боку НАБУ, НАЗК і політиків

Згодом в Офісі президента заявили, що глава держави Володимир Зеленський обов'язково скористається своїм правом на законодавчу ініціативу, щоб відновити роботу системи електронного декларування та відповідальності за внесення недостовірних даних. В ОП зазначили, що система декларування і контрольні повноваження НАЗК працювали ефективно.