У МОЗ розповіли, кому рекомендована додаткова доза вакцини від COVID-19

Ігор Кузін

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін

РБК-Україна

Ця доза буде рекомендована тим, хто має імуно-скомпроментовані або імуносупресивні стани

Додаткову дозу вакцини від COVID-19 на даному етапі в Україні рекомендуватимуть, перш за все тим, у кого є ризик слабкої імунної відповіді на стандартний курс вакцинації. Про це на брифінгу заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Він зазначив, що минулого тижня відбулося засідання Національної технічної групи експертів, яка сформулювала чіткі рекомендації щодо введення так званої додаткової дози. Ця доза буде рекомендована тим, хто має імуно-скомпроментовані або імуносупресивні стани.

"Швидше за все, ми на цьому тижні вже отримаємо офіційне рішення Національної технічної групи експертів і будемо переводити все це у відповідний наказ МОЗ. Якщо говорити про деталі, то вакцина буде рекомендована тим людям, які пережили трансплантацію органів, які постійно приймають імуносупресивні препарати, мають імунодефіцитні стани первинні або придбані. Для цих категорій були прописані чіткі рекомендації", - зазначив Кузін.

Він також додав, що розглядалося питання про введення бустерної дози вакцини, але рішення поки ще не прийнято.

Новини за темою: В Україні майже сім мільйонів людей повністю вакциновані проти коронавірусу

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, що в Україні найімовірніше буде бустерне COVID-щеплення. Очільник МОЗ закликав українців дотримуватися безпекових обмежень і робити щеплення, адже "це вакцина для життя".