Комаровський відповів на питання, чи передається "Дельта" через поверхні

Євген Комаровський
Фото з відкритих джерел

Контактним шляхом отримує вірус максимум 1% заражених. Основний шлях - аерозольний

Відомий український лікар-педіатр Євген Комаровський відповів на запитання, що цікавить багатьох людей, наскільки активно штам коронавірусу "Дельта" передається через поверхні, тобто чи реально заразитися контактним шляхом. Про це він розповів на своєму сайті Komarovskiy.net

За словами лікаря, "Дельта" передається з такою ж активністю, як і коронавірус штаму "Альфа", але його треба менше.

"Контактним шляхом отримує вірус максимум 1% заражених. Основний шлях - аерозольний", - пояснив він.

Комаровський також підкреслив, що на початку пандемії основна увага приділялася саме контактному способу передачі коронавірусу, проте зараз все дещо змінилося.

"Тому я б сьогодні взагалі не морочився можливістю зараження через поверхні. Ну, це можливо тільки коли якийсь реальний суперрозповсюджувач начхав на щось, а ви негайно за це щось схопилися і тут же потерли собі око або почали облизувати те, на що він начхав.

Інших способів передачі я реально собі не уявляю", - підсумував лікар.

Новини за темою: Комаровський назвав ознаки підроблених ліків: Як не натрапити на шахраїв

Нагадаємо, раніше український лікар Євген Комаровський порадив провести ряд заходів безпеки для дітей від коронавірусу штаму "Дельта" та зазначив, що наразі немає наукових підтверджень його специфічного впливу на здоров’я дитини. Захист дітей від цього небезпечного вірусу нічим не відрізняється від захисту дорослих, стверджує експерт.