Коли Україна може перейти в жовту зону карантину: Відповідь МОЗ

Фото з відкритих джерел

Для запровадження жовтого рівня має бути відповідне рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Найімовірніше, цього тижня буде прийнято рішення про переведення України в жовту зону карантину. Про це повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю "Ліга.net".

За його словами, для запровадження жовтого рівня епідемічної небезпеки в країні має бути відповідне рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

"Рішення комісії має бути гармонізованим зі змінами у постанові №1236, які регулюють обмеження або порядок роботи тих чи інших зон. Рішення про введення або перехід до іншої зони ухвалює виключно комісія. Таке рішення, найімовірніше, буде цього тижня", - сказав Кузін.

Крім того, він додав, що будь-яка регуляція, яка стосується можливих обмежень або змін порядку у роботі держустанов, бізнесу або громадян, має набути чинності через 7 днів після прийняття рішення.

"Україна повертається у режим регулярних засідань комісій ТЕБ та НС. Ця комісія буде засідати раз на два тижні. Залежно від розвитку ситуації, можемо перейти на щотижневі засідання", - уточнив головний санлікар.

Новини за темою: Закарпаття з наступного тижня переходить в жовту зону: Як працюватимуть школи

Нагадаємо, вчора, 13 вересня, Кабінет міністрів України ухвалив зміни до постанови №1236, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19. Постанова набирає чинності через 7 днів з моменту публікації. Зокрема, тепер українці, які мають COVID-сертифікати, зможуть обійти більшість обмежень в жовтих і червоних зонах.