КМУ ухвалив концепцію Президентського університету: Що вона передбачає

Будівля Кабінету міністрів у Києві

Фото: Vasyl Mokan / Facebook

В університеті будуть готувати спеціалістів за шістьма напрямами

На засіданні 16 червня Кабінет міністрів схвалив концепцію реалізації проєкту "Президентський університет". Про це повідомляє пресслужба МОН.

Як зазначається, метою проєкту є створення університету, що поєднує високоякісну освіту, сучасні дослідження та інноваційну діяльність шляхом інтегрування з академічною наукою високого рівня, високотехнологічними компаніями (концепція "трикутника знань"), як пілотного проєкту для забезпечення наукових установ, державних органів та інноваційного бізнесу молодими фахівцями з високим рівнем підготовки.

Концепція передбачає досягнення таких стратегічних цілей:

  • створення інноваційного університету згідно з концепцією "трикутника знань" для здобуття перспективної вищої освіти талановитою молоддю;
  • забезпечення інноваційного бізнесу, наукових установ та державних органів молодими фахівцями найвищого рівня, запобігання відтоку молодих та перспективних українців за кордон;
  • розвиток взірцевого університету, який створюватиме нові національні стандарти навчання та досліджень, освітнього простору та співпраці з науковою сферою та високотехнологічним бізнесом.

Новини за темою: Зеленський хоче платити кращим викладачам президентського університету 4 тис. долларів

Відомо, що в університеті планують готувати фахівців і здійснювати дослідження за такими напрямами:

  • інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект;
  • нанотехнології;
  • аерокосмічні технології;
  • енергетичні технології;
  • біотехнології та науки про здоров’я;
  • глобалізація та міжнародні комунікації.

"Перевагами університету мають стати законодавчо закріплена академічна свобода й інституційна автономія, міжнародний склад викладачів і науковців, залучення до викладання значної кількості фахівців з неакадемічної сфери ‒ бізнесу, державного управління тощо. Передбачається великий обсяг практичного компонента освітнього процесу, інтеграція освіти і науки, розпочинаючи з програм бакалаврату, міждисциплінарність, використання англійської мови як основної мови освітнього процесу, високі академічні вимоги для вступників, реалізація принципу "скільки років навчався, стільки відпрацюй для України в державному секторі", - пояснили у МОН.

Передбачається, що на території майбутнього університету будуть розміщені нові навчально-лабораторні корпуси, дослідницький центр, клініка, бізнес-центр, об’єкти соціальної сфери, а також зона рекреації та спорту.

Новини за темою: Відберуть 120 найталановитіших: Кого та як навчатимуть в президентському університеті

Нагадаємо, наприкінці травня президент Володимир Зеленський підписав указ про створення нового університету.

Пізніше у МОН заявили, що на Президентський університет необхідно 7,2 мільярда гривень на три роки.