Кліматичний марш: Українські полярники сфотографувалися в літньому одязі посеред снігу

Кліматичний марш українських полярників на антарктичній станції "Академік Вернадський" Національний антарктичний центр

Полярники зі станції "Академік Вернадський" у футболках та шортах продемонстрували наслідки змін клімату

Українські полярники на антарктичній станції "Академік Вернадський" підтримали кліматичний марш, який відбудеться у Києві 26 вересня, і сфотографувались у футболках та шортах, щоб продемонструвати наслідки змін клімату. Фото опублікували на сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook.

Як зазначається, полярники, які працюють на станції, чи не щодня спостерігають наслідки зміни клімату. Саме тому вони підтримали кліматичний марш і сфотографувалися в літньому одязі – "щоб підкреслити аномальність тих процесів, що відбуваються в унікальних екосистемах Антарктики".

"В Антарктиді, як ніде більше на планеті, вже зараз можна побачити наслідки зміни клімату. За останні 50 років середня температура на континенті зросла на +3°С – це приблизно як різниця клімату між Україною та Скандинавією. Це призводить до значних змін в екосистемах регіону: тануть льодовики, змінюється хімічний склад Південного океану, Антарктида "зеленіє", деякі види тварин захоплюють нові, не притаманні раніше для них, території тощо", – розповіли дослідники.

Новини за темою: ЄС разом з Україною планує створити дві морські заповідні зони в Антарктиді

Нагадаємо, раніше Організація Обʼєднаних Націй визнала рекордно високий показник температури в Антарктиді +18,3°C. Рекорд виявили на аргентинській дослідницькій станції "Есперанса", що знаходиться на Антарктичному півострові. Наразі антарктичний півострів є регіоном з найшвидшим потеплінням – майже на 3°C за останні 50 років.