Хресна хода має символізувати примирення, а влада хоче стравити людей і вирішувати свої особисті проблеми, - Кузьмін

Народний депутат України від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін 112ua.tv

Хресна хода має символізувати примирення в Україні, і тут немає причин, за якими влада мала б забороняти такий захід. Хіба що влада хоче нацькувати між собою людей і на тлі цього конфлікту вирішувати свої особисті завдання і проблеми.

Про це в ефірі марафону "1033 роки Хрещення Русі. Люди" на телеканалі "Перший Незалежний" заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа - За життя") Ренат Кузьмін.

Народний депутат, відповідаючи на запитання, чому чинна українська влада не скористається волею Церкви і духовенства для налагодження миру в Україні, нагадав, що перша Хресна хода відбувалася з двох сторін: люди пішли назустріч один одному із Західної України та зі Східної, з Донбасу, щоб зустрітися у Києві.

"Узагалі ця хресна хода повинна була символізувати примирення двох Україн, які ніби ворогують між собою, і що в цьому поганого, я не знаю. Я не бачу причин, за якими влада повинна це забороняти. Крім хіба що однієї - якщо влада це робить навмисне з метою нацькувати між собою людей, і на тлі цього конфлікту вирішувати свої особисті якісь завдання і якісь свої особисті проблеми", - сказав Ренат Кузьмін.

Народний депутат наголосив, що Церква об’єднує людей, незалежно від того, якою мовою вони розмовляють.

"І коли люди збираються на єдину спільну молитву в ім'я миру і хтось їм у цьому перешкоджає, це тільки бісівські сили", - додав Ренат Кузьмін.

Нагадаємо, сьогодні на телеканалі "Перший Незалежний" стартував масштабний триденний марафон, присвячений святкуванню Дня Хрещення Русі.

26, 27 і 28 липня команда нашого телеканалу проведе святковий ефір, присвячений 1033-й річниці прийняття християнства Київською Руссю.

Сотні журналістів нашого каналу у складі 50 знімальних груп у межах триденного марафону висвітлять події, які, як і тисячу років тому, об'єднують усю Україну і увесь православний світ. Від Луганська до Луцька і від Чернігова до Севастополя – у ці дні вся Україна та представники Помісних церков зберуться у твердині українського православ'я – Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі.