Кабмін змінив правила і обмеження карантину в Україні: Що варто знати

Фото з відкритих джерел

Постанова з оновленими правилами набирає чинності через 7 днів з моменту публікації

Кабінет міністрів України ухвалив зміни до постанови №1236, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19. Постанова набирає чинності через 7 днів з моменту публікації. Зокрема, тепер українці, які мають COVID-сертифікати, зможуть обійти більшість обмежень в жовтих і червоних зонах. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

Згідно з повідомленням, ухвалені урядом зміни передбачають, що COVID-сертифікат матиме дві опції та міститиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. Так званий жовтий сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а зелений - про повний курс. 

Крім того, у разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки урядовці спростили вимоги до роботи навчальних закладів. Вони працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників з жовтими або зеленими COVID-сертифікатами.

"Водночас обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть жовтого чи зеленого COVID-сертифікату.

Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником", - зазначили у МОЗ.

Новини за темою: В Україні з'явиться зелений і жовтий сертифікат вакцинації: В чому різниця

У разі введення червоної зони навчальні заклади працюватимуть тільки, якщо 100% працівників мають зелений COVID-сертифікат.

При цьому діючі обмеження червоного рівня не застосовуватимуться при наявності зеленого COVID-сертифікату у всіх відвідувачів, працівників та організаторів:

  • масових заходів, у тому числі релігійних;
  • працівників кінотеатрів, театрів, музеїв або інших культурних закладів;
  • розважальних закладів;
  • ТРЦ;
  • закладів громадського харчування;
  • ринків;
  • спортзалів;
  • басейнів.

"За умови наявності в особи, що перетинає кордон України, жовтого чи зеленого сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19, вона може не проходити самоізоляцію. Це ж стосується й осіб, що які прибувають з тимчасово окупованих територій", - розповіли у міністерстві.

Новини за темою: Вакциновані проти коронавірусу українці отримають карантинні пільги, - Кабмін

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій найближчим часом розгляне встановлення жовтого рівня епідеміологічної небезпеки на території всієї України. Таке рішення планують впровадити задля уникнення можливих жорстких локдаунів.