Кабмін перегляне правила адаптивного карантину: Що відомо

Будівля Кабінету міністрів у Києві

Фото: Vasyl Mokan / Facebook

Вакциновані громадяни отримають безліч послаблень

Кабінет міністрів анонсував перехід України в жовту зону, але також планує переглянути правила адаптивного карантину в жовтих і червоних зонах. Про це повідомив "РБК-Україна".

Як зазначається, нові правила уряд може затвердити вже на цьому тижні, але вони набудуть чинності тільки через сім днів. Міняти обмеження, що діють в різних зонах, не будуть, але вакциновані отримають безліч послаблень.

Наразі в жовтій зоні передбачені обмеження щодо заповненості культурних закладів, спортзалів і кінотеатрів. Кабмін може дозволити їм не дотримуватися цієї умови, якщо у них буде щеплений персонал і вони будуть приймати у себе вакцинованих відвідувачів.

"У жовтій зоні послаблення будуть поширюватися навіть на тих, у кого поки тільки одна доза щеплення", – повідомили в уряді.

Поки обговорюється який відсоток вакцинованих потрібен для того, щоб продовжити роботу без обмежень – 80 або 100. Схожі норми Кабмін вже затвердив для навчальних закладів.

"З 1,3 млн співробітників освітніх закладів першу дозу отримали тільки 44%, а другу – 34%. Попри це вводити обов'язкові щеплення для них не планується", додали у відомстві.

Щодо червоної зони, то в Кабміні схиляються до того, що ресторани, ТРЦ і всі ті заклади, які повинні були закритися за старими правилами, зможуть продовжити роботу за умови вакцинації персоналу та обслуговування тільки щеплених відвідувачів.

"У червоній зоні одна доза вакцини вже не підійде – ні для персоналу, ні для відвідувачів. Який відсоток співробітників повинен бути щеплений – поки під питанням.

Новини за темою: Говорити про посилення карантинних обмежень в Україні поки ще рано, – Радуцький

Перевіряти відвідувачів закладів потрібно буде за допомогою внутрішнього свідоцтва про вакцинацію, документи будуть доступні в додатку "Дії", – наголосили в уряді.

Водночас вони роздумують над паперовою формою сертифіката для тих, хто не володіє смартфонами, а також над варіантом довідки для людей, що мають серйозні протипоказання до вакцинації.

Новини за темою: Більшість карантинних обмежень не стосуватиметься вакцинованих громадян, – МОЗ

Що стосується умов для червоного рівня, то до них слід готуватися на жовтень-листопад. Тоді, за оцінкою МОЗ, Україна може почати "червоніти".

Також відомо, що для громадського транспорту поки таких нововведень не планують.

Усі ці нові правила почнуть діяти приблизно під кінець вересня, коли країну переведуть в жовту зону.

Новини за темою: В Україні заборонено відключати світло за борги у червоній зоні карантину, - НКРЕКП

Нагадаємо, що раніше міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що його міністерство проситиме уряд зібратися на позачергове засідання для розгляду питання внесення змін в адаптивний карантин.