Залишилося 11 сімей: Міноборони анонсувало фінальну евакуацію українців із Сирії

president.gov.ua

Нині було успішно завершено четверту операцію із евакуації громадян України із Сирійського Курдистану

У вівторок вранці, 19 жовтня, успішно звершено четверту операцію з евакуації громадян України з північно-східної Сирії. Про це повідомляється на сайті Міністерства оборони України.

Зокрема планується проведення ще однієї операції, в межах якої буде вивезено 11 сімей, які нині перебувають на карантині.

"Життя кожного українця та його безпека є найвищою цінністю для нашої держави. У 2017 році стало відомо, що у двох закритих таборах – Аль Холл і Родж – на території північно-східної Сирії ("Сирійського Курдистану") перебувають громадяни України (жінки та діти)", - заявила заступник міністра оборони України Ганна Маляр у своєму Facebook.

Наголошується, що з кінця 2020 року Головне управління розвідки Міноборони та Міністерство закордонних справ України почали здійснювати спеціальні операції з евакуації громадян України з Сирії.

"Сьогодні проведено 4-ту таку операцію, яка відбулась за допомогою почесного консула України в Ербілі доктора Фархана. Планується фінальна (5-та) операція з евакуації. Після чого всі громадяни України будуть повністю евакуйовані з регіону північно-східної Сирії ("Сирійський Курдистан").

Наразі там залишається 11 родин громадян України. Всі вони вивезені з табору Аль Холл, підготовлені до евакуації, але перебувають на карантині", - поінформувала Маляр.

Новини за темою: Кулеба: Ще приблизно 200 українців попросили евакуацію з Афганістану

Нагадаємо, раніше ми писали, що Україна планує продовжити евакуацію своїх громадян з Афганістану попри вихід американських військ. Наразі посольство України в Таджикистані отримує велику кількість запитів на евакуацію з країни