Із сектора Гази евакуювали 109 громадян України, - Кулеба

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба

МЗС України

Наразі вони перебувають в Каїрі

Із сектору Гази евакуювали 109 українців, а також 17 громадян Молдови та Болгарії. Про це повідомив у Twitter міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. 

"Успішно евакуювали 109 громадян України, 13 громадян Молдови та 4 громадян Болгарії. Вони вже у безпеці в Каїрі та незабаром летять до Києва", - зазначив очільник МЗС.

Новини за темою: Набуло чинності перемир'я між Ізраїлем і ХАМАС: Що відомо наразі

Він також уточнив, що операцію двічі переносили, але Україна і Єгипет доклали шалених зусиль для створення безпечного коридору. 

"Україна однією з перших провела успішну міжнародну гуманітарну операцію, вивізши з сектора Гази громадян трьох країн. Ми не лише не залишаємо своїх у біді, але і допомагаємо партнерам. Я вдячний єгипетській стороні та всій українській дипломатичній команді за вдалу співпрацю", - заявив Кулеба. 

Новини за темою: В Ізраїлі підрахували суму збитку від ракетних обстрілів і заворушень

Нагадаємо, у суботу, 8 травня, в Єрусалимі між палестинцями та ізраїльськими правоохоронцями сталися масові зіткнення. Внаслідок цього понад 160 осіб були поранені.

Увечері 11 травня, у Тель-Авіві спрацювали сирени повітряної тривоги. Надходили дані про ракетний обстріл міста із сектора Гази. Ракетний обстріл Тель-Авіва почався після заяви представника бойового крила палестинського руху ХАМАС почати завдавати удару по місту.

Пізніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Міністром закордонних справ Єгипту Самехом Шукрі, в ході якої сторони обговорили евакуацію українців із сектора Гази.