Ілля Кива: Прокурори і поліція Полтавщини покривають банди, що грабують фермерів

кива вшанування_1
112ua.tv

Керівництву Національної поліції і Офісу генпрокурора слід звернути увагу на факти свавілля своїх підлеглих в Полтавській області, які покривають грабежі фермерів. Про це народний депутат фракції "Опозиційна платформа - За життя" Ілля Кива заявив в ході прийому громадян у вівторок Полтаві.

"У Кобеляцькому районі Полтавської області діє ОЗУ, в яке входять співробітники Нацполіціі, вочевидь - корумповані. Я буду звертатися до генпрокурора і зустрічатися керівництвом ГУ Нацполіціі щодо того, що в регіоні банди грабують фермерів, але грабіжники залишаються безкарними, тому що їх покривають окремі співробітники Нацполіціі. А прокурори цього не помічають. До мене звернулися з приводу ситуації, що фермер все життя працює на землі, а є люди, які його грабують", - сказав він.

Ілля Кива підкреслив, що до нього звернувся за допомогою фермер Юрій Коба, у якого бандити відібрали сільгосптехніку вартістю близько 2 млрд грн, весь урожай, виставили борг в 100 тис. доларів і спалили ангари.

"Мені привезли документи, в яких вказується, що слідчий суддя Октябрьський району Блажко закрив це карне провадження. Фактично слідчий Володимир Топчій закрив цю справу, фермер Юрій Коба звернувся до суду про відновлення розслідування, але суддя відмовив", - зазначив нардеп.

Опозиціонер наголосив, що в даному випадку йдеться про порушення закону тими, хто повинен забезпечувати його дотримання і здійснювати нагляд.

"Навіщо платити зарплату прокурору Полтавської області, якщо під його крилом існує таке свавілля? Якщо в Нацполіціі є слідчі, які закривають карні провадження проти свавілля, прокурори цього не бачать, то чому немає позиції генпрокурора? Ми повинні боротися з такою формою організованої злочинності, тут велике питання до тих, хто давав присягу служити народу України. Я не дозволю ображати тих, хто своєю працею годує нас. Я беру цю справу під особистий контроль", - підсумував Ілля Кива.