Гурт Green Grey виключили з концерту до Дня Незалежності: В ОП пояснили рішення

GreenGrey pre-party.com.ua

На підготовку до святкового концерту український гурт витратив два місяці

З нагоди 30-річчя Незалежності України відбудеться масштабний концерт на НСК "Олімпійський", до якого долучаться 30 легендарних виконавців. Спочатку серед них був популярний у 90-х гурт Green Grey, але їм несподівано відмовили. Про це повідомив учасник гурту у своєму Facebook.

Зазначається, що на підготовку до святкового концерту український гурт витратив два місяці.

Музиканти, які здебільшого співають російською, репетирували легендарну пісню "Под дождем", обговорювали сценарій виступу з режисерами та з'ясовували технічні деталі з менеджментом.

Днями з'ясувалося, що пропозиція від Офісу президента України вже неактуальна.

"Раптом нам повідомляють, що концерт буде тільки з україномовними артистами, і ми вже не вписуємося в концепцію свята", – поділився учасник Green Grey.

Новини за темою: У параді до Дня Незалежності вперше візьмуть участь прикордонні собаки

Андрій Яценко, відомий під сценічним ім'ям Diezel, вважає, що в такий спосіб колектив намагаються стерти з історії. Він категорично проти того, що "всю російськомовну культурну спадщину приписують Росії".

На його думку, Green Grey – на сто відсотків український продукт.

"За 30 років незалежності ми стали одним із найтитулованіших гуртів в Україні! Всі наші досягнення були під прапором України, і ми завжди пишалися цим! У зв'язку з "політичною доцільністю" нас намагаються стерти з історії України", – наголосив лідер гурту.

Своєю чергою на Банковій зауважили, що наразі обговорюються різні концепції концерту.

"Організаторам видається логічним, що в концерті до 30-річчя Незалежності України мають лунати пісні українською мовою. І це жодним чином не применшує внесок російськомовних виконавців у розвиток української музичної культури", – додали в ОП. 

Наголошується, що наразі триває підготовка цього заходу, обговорюються різні сценарії, формується склад учасників і ведуться попередні перемовини з артистами. 

"На жаль, форма, в якій представники групи Green Grey публічно висловили свою позицію щодо закону про державну мову, видається організаторам некоректною, а бажання привернути до себе увагу на штучно роздмуханому конфлікті – непродуктивним", – підкреслили в ОП. 

Новини за темою: Із парадом: Зеленський розкрив план заходів до 30-річчя незалежності України

Нагадаємо, раніше ми писали, що до 30-річчя Незалежності України в 17 областях хочуть встановити величезні прапори, витративши на це 170,7 млн ​​грн із державного та місцевих бюджетів.