Лікар-інфекціоніст назвала найбільш небезпечний зараз COVID-штам

COVID-19 Фото з відкритих джерел

Медик зазначила, що вакцини, які зараз існують на ринку, повністю захищають від нового штаму

Лікар-інфекціоніст та доктор медичних наук Ольга Голубовська заявила, що новий штам B.1.617.2 (Delta) зараз найбільш небезпечний. Про це вона розповіла на своїй сторінці у Facebook.

За словами Голубовської, "високо заразний і потенційно більш смертоносний варіант SARS-CoV-2, що виник в грудні минулого року в Індії, на даний час є домінуючим штамом у Великій Британії. Відбувається масштабна робота для запобігання поширенню цього штаму в США".

Новини за темою: У жителя Львівщини виявили "бразильський" штам коронавірусу

Вона розповіла, що в цілому варіант Delta зареєстрований у 60 країнах та на сьогодні абсолютно очевидно, що його заразність вище, ніж у альфа-варіанта дикого типу, і пік захворюваності реєструється у молодих людей 12-20 років (Фаучі).

Медик зазначила, що вакцини, які зараз існують на ринку, повністю захищають від нового штаму.

Вакцини Pfizer і AstraZeneca захищають від нового варіанту (ефективність Pfizer - 88%, AstraZeneca - 60%), при цьому одна доза Pfizer ефективна тільки на 33%.

Новини за темою: Британський штам COVID-19 в Україні: МОЗ запевняє, що це не вплине на вакцинацію

Голубовська вважає, що "треба бути готовим, а не впроваджувати незрозумілі законопроєкти щодо громадського здоров'я та руйнувати кращі інфекційні стаціонари через те, що хтось прописав фантастичні вимоги".

Також лікар підкреслила, що світ знаходиться на порозі глобальних викликів, пов'язаних з інфекційними хворобами.

Новини за темою: Голубовська розповіла, чи допоможе вітамін D при лікуванні коронавірусу

Нагадаємо, за минулу добу, 9 червня, в Україні від COVID-19 вакцинували 55 573 людини, загалом від початку вакцинальної кампанії провели 1 545 019 щеплень. За останні 20 днів зробили 500 тис. щеплень.

Як повідомлялося раніше, станом на ранок 10 червня в Україні зареєстрували 2 219 824 випадки COVID-19, за минулу добу виявили 1785 нових випадків. 

Також, нагадаємо, що у найближчі суботу та неділю, 12-13 червня, в 13 областях України та у Києві працюватимуть понад 30 центрів вакцинації населення.