Евакуація українців з Непалу, Палестини та Ізраїлю під контролем МЗС, - Кулеба

Глава МЗС України Дмитро Кулеба Фото з відкритих джерел

Евакуацію з Непалу ускладнює закриття авіасполучення

Очільник Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що відомство контролює ситуацію з евакуацією громадян України з Непалу, Палестини та Ізраїлю. Про це він розповів на брифінгу 18 травня, повідомляє "Радіо Свобода". 

"Ми дізналися, авіакомпанії яких країн світу планують пробитися в Непал для вивезення громадян, і вступили з ними в діалог, щоб громадяни України могли купити квитки на ці рейси. Зокрема, ми домовилися з турецькими і катарським авіалініями. Станом на вчорашню ніч з майже 100 людей, які виявили бажання повернутися з Катманду в Україну, 43 вже купили квитки на літаки", – зазначив Кулеба.

Новини за темою: Державіаслужба України обмежила авіаперевезення до Ізраїлю

Міністр уточнив, що українцям знадобилася допомога з перельотом з огляду на рішення Непалу закрити авіасполучення через загостренням ситуації з коронавірусом COVID-19.

Щодо ситуації в Палестині та Ізраїлі, то Кулеба назвав її "дуже складною". За його словами, евакуюватися з сектора Гази хочуть понад 100 українців. 

"Ми там теж на контакті з нашими громадянами, і всім, хто потребує допомоги, будемо її надавати", – запевнив глава МЗС.

Новини за темою: Міжнародні авіакомпанії припинили польоти в Ізраїль

Нагадаємо, раніше у МЗС заявили, що чотирьох українських туристів, які застрягли у горах Непалу після сходження вершину Пік Меру, уже доправили на рятувальному вертольоті у Катманду.

Минулого тижня стало відомо, що в Непалі перебуває 80 громадян України, що не можуть вилетіти із країни через пандемію коронавірусу.