Епідеміолог прогнозує зниження випадків COVID-19 через сезонність інфекції

Фото з відкритих джерел

За словами Мухарської, кількість інфікованих вже не досягатиме такого високого рівня, як у період локдауну

В Україні кількість COVID-хворих буде поступово падати через сезонність захворювання. Про це в коментарі "РБК-Україна" сказала лікар-епідеміолог Людмила Мухарська.

За її словами, карантинні заходи в Україні відіграли вирішальну роль у скороченні випадків COVID-19.

При цьому Мухарська додала, що травневі свята теж відіграли значну роль у поширенні коронавірусу. Зокрема, наразі спостерігається збільшення кількості COVID-хворих, однак ця цифра не досягає позначки періоду до локдауну. 

"Але враховуючи, що це все-таки сезонне захворювання, а сезон, який характерний для респіраторних інфекцій, вже підійшов до кінця фактично, захворюваність буде поступово зменшуватися", - пояснила епідеміолог. 

Окрім цього, лікар зауважила, що влітку віруси також активно ширяться.

"Той же всім відомий вірус грипу, віруси гострих респіраторних інфекцій циркулюють і влітку. Люди хворіють і влітку, але кількість хворих на гострі респіраторні захворювання значно нижча, ніж в осінньо-зимовий період", - прокоментувала Мухарська.

Також, за її словами, нові штами можуть збільшити число заражених, проте не радикально.

"Захворюваність буде підтримуватися, але не на таких високих цифрах, як це було взимку", - резюмувала медик. 

Новини за темою: МОЗ дослідить поширення антитіл до COVID-19 серед українців

Раніше повідомлялося, що в Україні, станом на ранок 14 травня, зафіксували 7562 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Серед них – 336 дітей та 216 медпрацівників.