Експерт пояснив, чи варто українцям докупити стаж для отримання пенсії

Олександр Охріменко Фото - скріншот

Раніше такої можливості українці не мали, зазначив Олександр Охріменко

Українці можуть докупити трудовий стаж у разі, якщо їм бракує для отримання пенсії кількох років стажу, і такі видатки окупляться. Проте, якщо не вистачає 10 років чи більше, – це вже буде дуже надмірно.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

"Вам дається можливість, якщо хочете, купити стаж. Я так розумію, може бути така ситуація: наприклад, вам не вистачає до стажу два-три роки. Може так трапитись. Звичайно, якщо не вистачає десять – це дуже надмірно, а два-три роки – так, можливо докупити. Раніше такого не було, тепер маєте можливість докупити, якщо вам це потрібно. Там, розумієте, яка ситуація: наприклад, ви зараз працюєте, у вас зарплата нормальна – 12 тисяч. Звичайно, коли ви підете на пенсію, у вас пенсія буде не 12 тисяч, але тисяч 5-6. І, звичайно, тоді є зиск докупити ці два-три роки, щоб вийти на пенсію і мати ці 5-6 тисяч", – зазначив Олександр Охріменко.

Новини за темою: Професійна накопичувальна пенсія: Що пропонує уряд та чи є підводні камені в ініціативі

Експерт на прикладі зарплати у сумі 12 тис. грн пояснив, що придбання стажу за рік окупиться.  

"Ну, це якщо у вас зарплата висока. А якщо маленька? А якщо зарплата – дуже висока, і ви будете отримувати максимальну пенсію – 17 тисяч на місяць? А за рік це 170 тисяч", – додав президент Українського аналітичного центру.

Як повідомляли, Кабінет міністрів України буде пропонувати Верховній Раді впровадження професійної накопичувальної системи. Відповідну ініціативу було схвалено 18 листопада на засіданні уряду. Згідно з нею, професійну накопичувальну систему пропонується запровадити для осіб, які молодші 35 років, які працюють в особливо важких та небезпечних умовах.

Нагадаємо, з 2021 року людям, які досягли 60 років і не мають трудового стажу, перестануть виплачувати соціальну пенсію. Так, на соцпенсію мають право ті, кому не вистачає стажу. Згідно з документом, для виходу на заслужений відпочинок в 60 років у 2020 році потрібно мати не менше 27 років стажу. Якщо є від 17 до 27 років стажу, доведеться працювати до 63 років, а від 15 до 17 років – 65 років.