Ексзаступника начальника МВС, засудженого за розгін Майдану, поновили на посаді

Екс-заступник начальника МВС Едуард Гребенюк РБК-Україна

Також він був звільнений з органів і потрапив до реєстру люстрованих осіб

Окружний адміністративний суд Києва поновив на посаді ексзаступника начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ в Одеській області Едуарда Гребенюка, який був засуджений до трьох років в'язниці за розгін наметового містечка активістів Євромайдану. Про це повідомив "РБК-Україна", посилаючись на рішення суду.

Відомо, що Гребенюк під час Євромайдану був заступником начальника ГУ МВС - начальником міліції громадської безпеки в Чернігівській області, а з 8 травня по 27 жовтня 2014 року обіймав аналогічну посаду в Одеській області.

"У лютому 2018 року було постановлено, що Гребенюк безпосередньо причетний до силового розгону 25 листопада 2013 року наметового містечка активістів Євромайдану в Чернігові", - зазначив Верховний Суд України.

Як результат, полковник міліції був засуджений до трьох років в'язниці умовно за ст. 340 Кримінального кодексу (незаконне перешкоджання проведенню мітингів і зборів).

Окрім цього, він був звільнений з органів внутрішніх справ і потрапив до реєстру люстрованих осіб.

Новини за темою: Вітренко просить ОАСК скасувати припис НАЗК щодо його контракту

Наразі Гребенюк оскаржив це в суді, а ОАСК став на його бік і скасував люстрацію ексчиновника. На думку адмінсуду, він не сприяв узурпації влади Януковичем і не порушував права і свободи громадян. Відповідно, звільнений з МВС він був незаконно.

Також ОАСК постановив невідкладно відновити полковника Гребенюка на посаді, виплатити йому 680 тис. гривень за вимушений прогул і видалити відомості про нього з реєстру люстрованих осіб.

Новини за темою: ОАСК почав розглядати позов репера Моргенштерна щодо заборони в'їзду в Україну

Як повідомлялося раніше, комітет Верховної Ради з питань правової політики рекомендував включити до порядку денного сесії парламенту президентський законопроєкт про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва. За це рішення проголосували 10 членів комітету, троє висловилися проти, один утримався.