Доктор Комаровський розповів, що робити, якщо дитина погано їсть і не набирає вагу

Євген Комаровський Фото з відкритих джерел

За його словами, якщо показники здоров'я і розвитку дитини в межах норми, то не треба хвилюватися, а просто залишити її в спокої

Новонароджений малюк, особливо недоношений, вимагає від батьків багато сил і терпіння. У віці від 1 до 2 років всі діти починають гірше їсти і менше набирають вагу. Лікар-педіатр Євген Комаровський у своєму Instagram пояснив, чи варто годувати таку дитину додатково і наголосив, що не варто лякатися.

"Маленькі діти, навіть доношені, далеко не завжди захоплено сприймають нову їжу або хочуть їсти самостійно. А в малюків, які народилися передчасно, нервова система незріла. Тому з ними не варто вдаватися до різних педагогічних методів, вони не допоможуть, а навпаки – можуть нашкодити.

Вихід – чекати, поки дитина "переросте". Але не забувати постійно пропонувати малюкові різну їжу, красиво її оформляти, експериментувати із кольором їжі тощо. Помічайте, в який час дня і до якої їжі дитина виявляє більший інтерес, а коли – менший. Головне тут – час і терпіння батьків", - зазначив експерт.

Крім того, за його словами, часто батьки, особливо мами, після того, як дитині виповнюється рік, зауважують: вона перестає набирати вагу. У віці малюка від року до двох такі проблеми трапляються часто.

Далеко не всі батьки знають, що за перший рік життя дитина потроює свою початкову вагу і додає близько 25 см зросту. А надалі так швидко малюк більше не росте. Але батьки дуже швидко звикають, що в перший рік життя дитина швидко зростає, і чекають такого і потім. Заспокойтеся, загалом після досягнення однорічного віку дитина додає не більш ніж 6 см на рік.

Також буває, що дитина не додає у вазі вже три місяці, але на огляді у педіатра всі показники відповідають нормам розвитку. Це означає, що раніше дитина набирала більше ваги, ніж потрібно.

"Якщо показники здоров'я і розвитку дитини в межах норми, то не хвилюйтеся і залиште її в спокої", - резюмував Комаровський.

Новини за темою: Комаровський розповів, чи потрібно робити щеплення від COVID-19 мамам, що годують

Нагадаємо, раніше лікар-педіатр Євген Комаровський запевнив, що безконтрольний перегляд мультфільмів не може нашкодити дитині, якщо це відбувається рідко.