До пенсії не зараховують частину трудового стажу: У Мін'юсті пояснили, як діяти

Органи Пенсійного фонду зобов'язані зараховувати для призначення пенсії період проходження навчання Фото з відкритих джерел

У разі відмови Пенсійного фонду зараховувати період навчання до трудової книжки, потрібно звертатися до суду

В Україні трапляються випадки, коли під час подання документів до Пенсійного фонду до пенсії не зараховують частину трудового стажу або періоди навчання. У Міністерстві юстиції роз'яснили, як діяти у таких ситуаціях та хто має право оскаржити відмову у нарахуванні стажу. 

Як зазначається, органи Пенсійного фонду України зобов'язані зараховувати для призначення пенсії період проходження навчання. Адже, згідно з пунктом "д" частини третьої статті 56 Закону України "Про пенсійне забезпечення", до стажу роботи зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі.

Проте час навчання у зазначених закладах після 1 січня 2004 року (якщо особа не працювала) не зараховується до страхового стажу, адже студенти не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.

Новини за темою: Експерт пояснив, чи варто українцям докупити стаж для отримання пенсії

Якщо ж, попри законні підстави, відповідний період навчання не записано до трудової книжки, в Мін'юсті радять звернутися до ПФУ. Зокрема, до органу Пенсійного фонду України необхідно надати копію диплому (посвідчення, свідоцтва) про здобуття відповідної освіти або уточнюючу довідку з місця навчання, яка підтвердить період навчання особи.

Однак, якщо особі надалі відмовляють у зарахуванні відповідного періоду до трудового стажу, потрібно звертатися до суду та оскаржувати дії органів ПФУ. За даними Мін'юсту, Пенсійний фонд зобов’язаний зарахувати відповідний період.

Новини за темою: Українцям підвищать пенсійний вік і вимоги щодо стажу: Коли і кого торкнеться

Нагадаємо, з 1 грудня в Україні на тлі підвищення прожиткового мінімуму відбулося підвищення пенсій і соціальних виплат. У результаті окремі групи пенсіонерів можуть отримати на 370 грн більше, ніж раніше.