До кінця року хліб може подорожчати на 15-20%

хліб
Фото з відкритих джерел

Щоб компенсувати подорожчання енергоресурсів і сировини, до кінця року виробники хліба піднімуть його вартість на 15-20%. А в деяких регіонах - навіть більш ніж на 20%, пише Ірина Шостак для 112ua.tv.

Експерти відзначають, що за рахунок зростання цін на енергетичні ресурси хліб і хлібобулочні вироби здорожчають. Утім більше на кінцеву вартість продукту впливає ціна на борошно.

"Для мене більш впливовим фактором подорожчання є саме ціна на борошно. Тому що газ коливається, він може просісти, але надії на зниження ціни на борошно в найближчому майбутньому більш примарні", - зазначає перший віцепрезидент Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП) Олександр Тараненко в коментарі 112ua.tv.

За словами експертів, у собівартості продукту борошно вже посідає близько 40%.

1
112ua.tv

При цьому автор зазначає: оскільки в Зерновому меморандумі не було розподілено обсяг продовольчої та фуражної пшениці (для переробки і вигодовування худоби), українці і зовсім можуть втратити якісний хліб. Так, із 10 млн тонн експортованої на сьогодні пшениці близько 9 млн тонн - продовольча. 

"Ми вже зіткнулися з тим, що пропозиція продовольчої пшениці на ринку України дуже істотно скоротилася, а різниця між цінами на продовольчу і фуражну пшеницю б'є всі рекорди. Це призведе до формування дефіциту продовольчої пшениці 2-го класу. З урахуванням того, що нам потрібно 3,5 млн тонн пшениці 2-го класу для того, щоб задовольнити потреби всіх галузей, що використовують борошно в країні, ми можемо прогнозувати, що, починаючи з січня, в Україні суттєво зменшиться пропозиція продовольчої пшениці", - розповів глава Асоціації "Мукомол України" Родіон Рибчинський у коментарі 112ua.tv.

Президент Асоціації фермерів та землевласників Іван Томич у коментарі 112ua.tv зазначає, що за найнесприятливіших обставин до вересня 2022 року ми підійдемо до позначки в 35% подорожчання вартості 650-грамового буханця.

Детальніше про те, які ще продукти в Україні дорожчатимуть, читайте в матеріалі "Яйця, хліб, цукор - нова чорна ікра: Що буде з цінами на продукти в Україні".