До антарктичної станції "Академік Вернадський" припливли косатки. Фото

До антарктичної станції "Академік Вернадський" припливли косатки Facebook / Національний антарктичний науковий центр

Побачити косатку біля берегів Антарктиди – це досить рідкісне явище, стверджують науковці

До антарктичної станції "Академік Вернадський" припливли косатки, що є рідкісним явищем для берегів Антарктиди. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр у Фейсбуці.
 
"Дві косатки завітали до наших полярників! Загалом ці тварини живуть в кожному океані, але найбільше їх – саме в Південному. Водночас побачити косатку біля берегів Антарктиди – це досить рідкісне явище", - зазначається у повідомленні.
 
До антарктичної станції "Академік Вернадський" припливли косатки Facebook / Національний антарктичний науковий центр

 
При цьому зауважується, що загалом популяція косаток оцінюється у 25-27 тис. особин. Їх легко відрізнити від інших китоподібних за гострим і великим у порівнянні з розміром тіла спинним плавцем висотою до 1,8 м. Також цих тварин називають китовбивцями, адже вони полюють на дельфінів, китів, морських левів та інших тварин, а з латини їхню назву Orcinus orca можна перекласти як "демонський дельфін". Зуби косаток – довжиною аж до 13 см.
 
 
"Але попри страшну славу, ці хижаки дуже вразливі. Річ у тім, що різні групи косаток спеціалізуються на різних типах здобичі – живляться рибою, пінгвінами, тюленями чи китами. Якщо їхній улюблений тип їжі зникає, їм дуже важко перелаштуватися на інший. Кожна зграя косаток також має власні мисливські традиції, які передаються з покоління в покоління", - наголошується у повідомленні.
 
До антарктичної станції "Академік Вернадський" припливли косатки Facebook / Національний антарктичний науковий центр

 
Крім харчових уподобань, додають науковці, косатки відрізняються за розмірами, особливостями забарвлення, поведінкою, соціальною структурою та "мовою", створюючи власні унікальні екотипи. Наразі вчені нарахували 22 такі екотипи, але дослідження ще тривають. Косатки утворюють стійкі соціальні зв'язки, тобто тримаються "родини", а також дбають про хворих, старих або покалічених родичів.
 
 
"Стан популяцій косаток є важливим індикатором "здоров'я" усієї морської екосистеми. Дуже сподіваємося, що популяції цих унікальних тварин будуть зростати, а ми, в свою чергу, продовжимо робити наш внесок в поповнення знань про них!" - резюмується у повідомленні.
 
Нагадаємо, раніше до берегів острову Галіндез в Антарктиді, де розташована українська станція "Академік Вернадський", припливали два кити-горбачі. Також там неподалік помічали зграю пінгвінів.