Для лікування COVID-хворих до кінця року треба виділити до 10 млрд грн, - НСЗУ

Anadolu Agency

Гроші потрібні вже цієї осені

У Національній службі здоров'я України заявляють, що для лікування пацієнтів із коронавірусом до кінця року потрібно додатково виділити до 10 млрд гривень. Про це розповіла під час брифінгу заступниця директора департаменту медичних послуг і лікарських засобів Анна Фенчак, повідомляє "Бабель"

"Відповідно до нашого моделювання, зростання захворюваності очікується наприкінці серпня – у вересні. Виникне потреба в додаткових коштах [для оплати послуг пацієнтам із COVID-19]. За умови ефективного розподілу маршрутів пацієнта очікується, що загальна потреба на вересень-грудень становитиме від 5 до 10 мільярдів гривень залежно від того, як розвиватиметься пандемія", – розповіла Фенчак.

Також представниця НСЗУ уточнила, що ця сума може збільшитися, якщо буде розширено мережу медзакладів.

Новини за темою: Коронавірус COVID-19, навіть у легкій формі, порушує розумові здібності, - вчені

Окрім цього, заступниця зауважила, що на початку року з Програми медгарантій на вакцинацію перерозподілили 6,5 млрд гривень, з яких повернули лише половину.

Як свідчать дані громадської організації StateWatch, минулого року на боротьбу з COVID-пандемією найбільше бюджетних грошей на одного пацієнта виділили у Вінниці (764 грн), а найменше – у Рівному (141 грн) та Івано-Франківську (164 грн).

Новини за темою: Ризик серйозних побічних ефектів при COVID-вакцинації нижче 1%, - МОЗ

Нагадаємо, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я, на новий спалах коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні слід очікувати наприкінці серпня – на початку вересня, а напруженою ситуація із захворюваністю залишатиметься до зими.